Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Prywatnie od trzech lat jest związana z raperem Liberem, z którym ma córkę Bognę. Wśród utworów piosenkarki znajdują się takie hity jak „Sen o przyszłości”, „Małe rzeczy”, „Komponując siebie” czy „Karuzela”.

Imię i nazwisko: Sylwia Grzeszczak
Data urodzenia: 7 kwietnia 1989
Miejsce urodzenia: Poznań
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
Gatunki muzyczne: pop, R&B, soul
Instrumenty: fortepian
Facebook: facebook.com/SylwiaGrzeszczakOfficial/
Instagram: @sylwia_grzeszczak_official

Sylwia Grzeszczak – życiorys

Sylwia Grzeszczak rozwijała swój talent muzyczny już od najmłodszych lat. Gdy miała zaledwie pięć lat, wystąpiła w programie muzycznym dla dzieci „Od przedszkola do Opola”. W programie Grzeszczak zaśpiewała piosenkę „Byle było tak” z repertuaru gwiazdy polskiej muzyki, Krzysztofa Krawczyka. Poza tym od dziecka chodziła do szkół muzycznych, gdzie uczyła się gry na instrumentach. Grzeszczak ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Poza tym jest absolwentką klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w swoim rodzinnym mieście.
Prywatnie Sylwia Grzeszczak jest związana z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim, z którym nagrała swój debiutancki album „Ona i On”. Para wzięła ślub 28 lipca 2014 roku. W sierpniu 2015 roku wokalistka potwierdziła, że jest w ciąży, a 5 grudnia 2015 roku na świat przyszła córka Libera i Grzeszczak – Bogna.

Sylwia Grzeszczak – kariera

Na początku kariery Sylwia Grzeszczak brała udział w różnych konkursach muzycznych. W 2004 roku zgłosiła się do konkursu „Drzwi do kariery”, w którym zajęła pierwsze miejsce. Rok później wystąpiła w programie „Idol”. Brała udział także w konkursie poezji śpiewanej i również w nim zwyciężyła. Debiutancka płyta Grzeszczak miała premierę 21 listopada 2008 roku. W 2011 roku ukazał się drugi album wokalistki, na którym znajdowały się single „Małe rzeczy” i „Sen o przyszłości” i „Karuzela”.
11 czerwca 2013 roku ukazał się trzeci album Grzeszczak „Komponując siebie”. Płyty „Komponując siebie” i „Sen o przyszłości” trzykrotnie zdobyły status platynowej płyty.

sylwia grzeszczak

Więcej o:

sylwia grzeszczak