Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz to polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Znana jest Polakom z roli pielęgniarki Marty w serialu "Na dobre i na złe" i Marioli z "Magdy M.". Katarzyna Bujakiewicz udziela się również jako aktorka dubbingowa.


Imię i nazwisko: Katarzyna Aleksandra Bujakiewicz
Data urodzenia: 28.09.1972r.
Miejsce urodzenia: Poznań
Zawód: aktorka
Rodzina: córka Aleksandra
Instagram: @k.bujakiewicz
Facebook: facebook.com/katarzyna.bujakiewicz/

Katarzyna Bujakiewicz - początki kariery

Katarzyna Bujakiewicz na świat w 1972 roku w Poznaniu. W wieku siedmiu lat zadebiutowała w Teatrze Młodego Widza. Grała również w teatrze "Arlekin", który prowadzony był przez Andrzeja Maleszkę. Jako dziecko pokochała teatr i wiedziała, że to właśnie z aktorstwem chce związać swoją przyszłość. W tym okresie zagrała w kilku produkcjach telewizyjnych dla dzieci stworzonych przez Andrzeja Maleszkę, m.in. w "Ballada o Kasi i drzewie", "Ballada o końcu świata", "Mama-nic".
Po maturze Katarzyna Bujakiewicz zdawała na studia aktorskie na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Ukończyła je w 1995 roku. Jej spektakle dyplomowe zagrała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu.
Jako studentka Katarzyna Bujakiewicz zagrała epizodyczne role w filmie "Jakub" oraz w serialu "Maszyna zmian".
Od razu po ukończeniu studiów Bujakiewicz otrzymała angaż w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, z którym związała się na kolejnych osiem lat.
W 1997 roku zagrała pierwszą poważniejszą rolę filmową. Wcieliła się w postać Samanti, piosenkarki disco-polo w filmie "Kochaj i rób co chcesz".
W 2000 roku Katarzyna Bujakiewicz rozpoczęła przygodę z serialem "Na dobre i na złe". Wcieliła się w nim rolę sympatycznej pielęgniarki Marty.

Katarzyna Bujakiewicz - rozwój kariery

Przez kolejne lata Katarzyna Bujakiewicz zagrała w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych, takich jak: "Stacja" (2001), "Poranek kojota" (2001), "Inferno" (2001), "Rób swoje, ryzyko jest twoje" (2002), "Zróbmy sobie wnuka" (2003), "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem", "Nigdy w życiu". W 2011 roku wcieliła się w rolę Larwy w kinowym megahicie "Listy do M.", a trzy lata później w jego kontynuacji, czyli "Listy do M.2".

Zobacz także:

Magdalena Różczka - Anna Przybylska - Agnieszka Dygant

katarzyna bujakiewicz

Więcej o:

katarzyna bujakiewicz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.