Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Ludzie na całym świecie żegnają królową Elżbietę II. Wśród nich jest wiele gwiazd, którymi odejście monarchini dogłębnie wstrząsnęło. Zebraliśmy pożegnania polskich i zagranicznych celebrytów.

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii brytyjskiej korony. Na tronie zasiadła w 1952 roku, gdy w Polsce trwał jeszcze stalinizm. W mediach tradycyjnych i społecznościowych co rusz słyszymy o "końcu pewnej epoki". To nie jest jednak tylko pusty frazes. Królowa Elżbieta II dla całego świata była swego rodzaju pomostem pomiędzy nowoczesnością a drugą połową zeszłego stulecia. Opłakują ją więc nie tylko Brytyjczycy. Na wszystkich kontynentach od czwartkowego wieczora mówi się o tym, jak niezwykłą osobą była babcia księcia Williama. Zebraliśmy kilka wypowiedzi osób z pierwszych stron gazet.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Victoria Beckham

Odejście królowej bardzo poruszyło Victorię Beckham, która przyznała to na Instagramie.

Dzisiaj jest wyjątkowo smutny dzień nie tylko dla naszego kraju, ale także całego świata. Jestem głęboko zasmucona odejściem naszej ukochanej monarchini, Jej Królewskiej Mości. Zostanie zapamiętana za swoją niezłomną lojalność i służbę, a moje myśli są z rodziną królewską w tym nieprawdopodobnie smutnym czasie.
 

Sylvester Stallone

Aktor znany jest z żelaznej dyscypliny i silnego charakteru. Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II była dla niego autorytetem. Stallone swego czasu miał nawet okazję spotkać się z nią, co teraz przypomniał.

Niech ta wybitna królowa spoczywa w pokoju. Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona.
 

Ozzy Osbourne

Piosenkarz pokusił się o pożegnanie, w którym odwołał się do patriotycznych uczuć.

Wraz z moim krajem opłakuję odejście naszej najwybitniejszej Królowej. Z ciężkim sercem mówię, że to druzgocąca myśl wyobrazić sobie Anglię bez królowej Elżbiety II.

Mateusz Damięcki

Aktor miał okazję zobaczyć królową Elżbietę II na żywo w 2017 roku. Teraz opublikował na Instagramie obszerny wpis, w którym w żartobliwy sposób przekonuje, że monarchini przez chwilę przeszyła go wzrokiem.

Dopchałem się do ogrodzenia. Tuż za nim stał zwrócony w stronę gapiów wielki telebim, z którego dostojnie spoglądała sama Królowa. To znaczy nie sama. Stał koło Niej Jej małżonek. (...) Królowa tymczasem trzymała w dłoniach znicz Igrzysk Wspólnoty Narodów. Oto bowiem za chwilę miał zgodnie z tradycją zapłonąć ogień podany Królowej przez jednego ze sportowców biorących udział w tej dziwnej dla "reszty świata" imprezie - jednym z niewielu pozostałych przy życiu, nadal z taką pieczołowitością kultywowanych reliktów dawnego Imperium. (...) I wtedy właśnie to się stało. Wiem to. Nawet zrobiłem zdjęcie (zdjęcie nr 2) ale wyszło niezbyt dobrze, nieostro i nie może w żadnym stopniu posłużyć za dowód. Królowa spojrzała na mnie! Prosto na mnie. I uśmiechnęła się. W sensie spojrzała w moją stronę. W sensie w stronę grupy, której byłem częścią. W sensie na tłum.
 

Małgorzata Socha

Na krótsze pożegnanie zdecydowała się Małgorzata Socha.

W wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Smutek. Koniec pewnej epoki. Żegnaj królowo.
 

Katarzyna Zielińska

Aktorka jakiś czas temu straciła mamę, za którą - jak często podkreśla- cały czas tęskni. Teraz zestawiła cztery fotografie królowej z różnych etapów jej życia. Do postu dołączyła dwa wymowne słowa.

Odpocznij królowo.
 

Anna Kalczyńska

Na trochę dłuższe pożegnanie pozwoliła sobie Anna Kalczyńska, która podzieliła się zdjęciem królowej, które chwyta ją za serce.

Służba. Obowiązek. Oddanie Królestwu. Wzrusza mnie to zdjęcie, na którym Królowa Elżbieta Druga pozdrawia poddanych. Dziś pożegnała ich po raz ostatni. RIP Wasza Królewska Mość. Będziemy tęsknić, bo była Pani częścią naszego życia, bez względu na to, gdzie żyjemy.
 

Poddani powoli zaczynają się zastanawiać, jakim królem będzie Karol. Dorównać matce będzie mu niezmiernie ciężko. Więcej wypowiedzi gwiazd, które żegnają królową Elżbietę II znajdziecie TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.