Victoria Beckham

Victoria Beckham

Victoria Beckham jest projektantką mody i piosenkarką. Była członkinią girlsbandu Spice Girls. Urodziła się i wychowywała w Anglii. Ojciec Anthony był elektrykiem, matka Jacqueline jest gospodynią domową. Beckham ma starszego brata Christiana oraz siostrę Louise. Nazwisko przyjęła po mężu Davidzie Beckhamie.

Data urodzenia: 17.04.1974 r.
Miejsce urodzenia: Hertfordshire, Wielka Brytania
Wzrost: 1,63 m.
Pseudonimy: Posh Spice, Posh
Facebook: Facebook.com/victoriabeckham
Twitter: Twitter.com/victoriabeckham
Instagram: Instagram.com/victoriabeckham
Związki: David Beckham (1999-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Brooklyn Joseph Beckham (ur. 1999 r.), Romeo James Beckham (ur. 2002 r.), Cruz David (ur. 2005 r.), Harper Seven (ur. 2011 r.)

Victoria Beckham: kariera

Victoria Beckham zadebiutowała w 1994 r. jako wokalistka Touch. Do zespołu trafiła w drodze przesłuchań. Tam poznała Melanie Brown, Melanie Chisholm, a później Geri Halliwell i Emmę Bunton. Gdy girlsband Touch rozpadł się z powodu nieporozumień z producentami, wokalistki zmieniły nazwę na Spice Girls i znalazły nowego menedżera. Beckham (a wówczas Adams) uzyskała pseudonim Posh Spice. Razem z zespołem wydała trzy płyty oraz dwanaście singli. Spice Girls był jednym z najpopularniejszych girlsbandów na świecie, sprzedały ponad 80 mln albumów. Z zespołem wystąpiła w dwóch filmach: "Spice world" (1997 r.) oraz w dokumencie "Giving You Everything" (2007 r.). Za pierwszy film otrzymała Złotą Malinę w kategorii "Najgorsza aktorka". W 1998 r. zespół zakończył swoją działalność. Został reaktywowany w 2007 r. Spice Girls nagrały płytę i wyruszyły w trasę koncertową, która ostatecznie została przerwana. Z grupą ostatni raz wystąpiła podczas zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Beckham po rozpadzie girlsbandu pod koniec lat 90., rozpoczęła karierę solową. W 2001 r. wydała debiutancką płytę "Victoria Beckham". Krążek zdobył popularność przede w Australii (uplasował się na 1. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w 2001 r.), a także w Wielkiej Brytanii (10. miejsce na liście UK album chart) i Japonii (11. pozycja). Łącznie sprzedała 5 mln płyt. Po sukcesie pierwszego krążka, Beckham pracowała nad wydaniem drugiego albumu. Wydała dwa single "Let Your Head Go" i "This Groove". Ostatecznie zrezygnowała z wydania płyty. W 2003 r. wystąpiła w reality-show "The Real Beckhams", w którym wykorzystano utwory Beckham.

W 2004 r. rozpoczęła pracę w branży modowej. Najpierw zaprojektowała linię okularów, bielizny oraz torebek DVB Style. Cztery lata później zadebiutowała na nowojorskim Fashion Weeku. Chociaż niewiele osób wróżyło jej karierę w świecie mody, osiągnęła spektakularny sukces. Ubrania projektu Beckham na początku można było nabyć jedynie w sklepie internetowym. W 2014 r. otworzyła pierwszy butik, a w ciągu pierwszych sześciu lat działalności jej firma zarobiła 210 mln funtów. W 2011 r. otrzymała tytuł Projektanta Roku, przyznawany przez British Fashion Awards. Beckham wystąpiła w pojedynczych produkcjach jako "ona sama" m.in. serialu "Brzydula Betty" i filmie "Zoolander".

Victoria Beckham: życie prywatne

Victoria Beckham od 1999 r. jest związana z piłkarzem Davidem Beckhamem. Mają czwórkę dzieci: trzech synów oraz córkę - Brooklyna Josepha Beckhama (ur. 1999 r.), Romeo Jamesa Beckhama (ur. 2002 r.), Cruz Davida (ur. 2005 r.), Harper Seven (ur. 2011 r.). Są jedną z najpopularniejszych oraz najbogatszych rodzin w show-biznesie. Przez wiele lat mieszkali w Londynie. Gdy David Beckham podpisał kontrakt z Realem Madryt, mieszkali w Hiszpanii. Od 2007 r. mieszkają w Los Angeles.

Zobacz także:

David Beckham - Brooklyn Beckham - Harper Beckham - Spice Girls

victoria beckham