Bestsellery Empiku 2021. Mata na scenie odniósł się do zatrzymania przez policję. Apelował o depenalizację marihuany

Podczas gali Bestsellery Empiku Mata odebrał statuetkę za najlepszy album w kategorii "Rap i hip hop". Jego przemówienie przejdzie do historii, zaapelował o depenalizację marihuany.

Pod koniec stycznia Michał Matczak, czyli Mata, został zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, gdy dwaj mężczyźni dostrzegli na warszawskim Mokotowie radiowóz, zaczęli się dziwnie zachowywać, a w pewnym momencie uciekli. Chwilę później dobrowolnie mieli wyjąć woreczki z suszem. Mata usłyszał wówczas zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi nawet do trzech lat więzienia.

Zobacz wideo Mata? "Ojeju, uwielbiam!", "On to się wbił", "Kojarzy mi się ze schodkami nad Wisłą" [Gwiazdy o gwiazdach]

Michał Szpak, Maja OstaszewskaBestsellery Empiku 2021. Olśniewająca Ostaszewska i Patryk Vega w cekinowym garniturze

Bestsellery Empiku. Mata na scenie apelował o depenalizację marihuany

Podczas gali Bestsellery Empiku Mata odebrał nagrodę za najlepszy album w kategorii "Rap i hip hop". Na scenie odniósł się do zatrzymania przez policję i zdementował krążące plotki

Dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. Chciałem to skomentować i zdementować. To nie była akcja promocyjna. Po ciężkim dniu pracy pojechałem z kolegami na piłkę i chcieliśmy się wyluzować. Wtedy zostałem zatrzymany - powiedział.

Następnie muzyk zaapelował o depenalizację marihuany.

Marihuana - cała Polska jest w niej zakochana. Chcę nagłośnić ten temat i dążyć do depenalizacji tego narkotyku w kraju. Dla wielu muzyków jest to inspiracja. Proszę fanów o przyłączenia się do walki o depenalizację marihuany - powiedział.

Julia WieniawaBestsellery Empiku 2021. Julia Wieniawa w szarym garniturze i kucyku. Klasycznie?

Po chwili na scenie pojawili się Artur Rojek, Vito Bambino i Daria Zawiałow. 

Przyłączam się do stanowiska Maty - powiedział Rojek, który prezentował kolejnych zwycięzców.
Ja też podpiszę tę petycję - dodał Vito Bambino, który po chwili zabrał głos.

Co myślicie o takiej postawie artysty?

Zobacz też: Mata chce wesprzeć psychiatrię dziecięcą. "Gdyby nie terapia, żadna moja płyta by nie powstała". Zaapelował do fanów

Więcej o: