Mata chce wesprzeć psychiatrię dziecięcą. "Gdyby nie terapia, żadna moja płyta by nie powstała". Zaapelował do fanów

Mata postanowił wesprzeć psychiatrę oraz psychologię dziecięcą i wystawił na licytację poczwórnie platynową płytę. Przy okazji zdobył się na szczere wyznanie. Michał Matczak korzysta z pomocy terapeutki.

Więcej o polskich raperach przeczytasz na Gazeta.pl

1 października ukazała się kolejna płyta Maty. "Młody Matczak" stał się jednym z najpopularniejszych krążków w Polsce, a w efekcie pokrył się poczwórną platyną i był najczęściej odsłuchiwanym na Spotify w 2021 roku. Album promowały numery, takie jak "Patoreacja", "Papuga" czy "Kiss cam (podryw roku).

Zobacz wideo Gwiazdy o gwiazdach, czyli tym razem o Macie. "On to się wbił"

Mata zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Pozdrowił terapeutkę

Poczwórna platyna, którą pokrył się "Młody Matczak" to ogromne wyróżnienie, jednak raper postanowił, że nagroda nie zagrzeje u niego miejsca na dłuższy czas. W najnowszym wpisie na Facebooku Mata wyznał, że jego płyty nie miałyby szansy ujrzeć światła dziennego i odnieść tak wielkiego sukcesu, gdyby nie pomoc psychologiczna. Przy okazji pozdrowił swoją terapeutkę.

Gdyby nie pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci i młodzieży to najprawomocniej ta, ani żadna inna moja płyta by nie powstała. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją terapeutkę oraz polecić wam terapię ogólnie, bo czasem może pomóc - wyznał Mata.

Mata wystawił na licytację poczwórnie platynową płytę. Ma zamiar wesprzeć psychiatrię i psychologie dziecięcą

Temat psychologii i psychiatrii jest niezwykle bliskimi Michałowi Matczakowi. Na antenie radia 357, w piątek o godzinie 16 odbyła się licytacja poczwórnie platynowej płyty. Całość pieniędzy z aukcji ma zostać przekazana na pomoc dzieci i młodzieży. 

Dziś o godz. 16:00 na antenie radia 357 rozpocznie się licytacja mojej poczwórnej platyny za "Młodego Matczaka". Całość pieniędzy z aukcji zostanie przekazana na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i młodzieży. 

W dopisku Mata zamieścił numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży +48 510 357 357. Zachęcił, aby dzwonić tam w razie potrzeby. Uważa, że terapia może pomóc wielu osobom. Sam korzysta z pomocy specjalisty.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.