Billie Eilish zapytana o sytuację Britney Spears. Nie owijała w bawełnę. "To p******e"

Billie Eilish została zapytana przez "Vogue" o Britney Spears. 20-latka odniosła sytuację księżniczki popu do szerszego zjawiska.

Show-biznes od kilku miesięcy żyje ruchem #FreeBritney. Spears pod koniec czerwca wyznała w sądzie, że kuratela, pod którą się znajduje od 13 lat, doprowadziła ją do depresji. Głos w sprawie Britney zawierają celebryci i artyści, którzy w solidarności do piosenkarki apelują o uwolnienie jej z władzy, jaką ma nad nią jej ojciec. Wsparcie okazali m.in. koleżanka po fachu Madonna, były chłopak Britney Justin Timberlake a w naszym rodzimym show-biznesie Doda. Teraz głos zabrała przedstawicielka najmłodszego pokolenia artystów - Billie Eilish.

Zobacz wideo #FreeBritney. Jak wygląda sytuacja Britney Spears i o co walczy ikona popu?

Billie Eilish o sytuacji Britney Spears

Eilish udzieliła wywiadu dla australijskiego wydania magazynu "Vogue", w którym została zapytana o Britney. Wokalistka odniosła sytuację do młodych kobiet rozpoczynających karierę w przemyśle rozrywkowym. 

To naprawdę straszne, przez co wiele kobiet musiało przejść, a nawet przechodzi po dziś dzień. Nie miałam doradców, którzy chcieliby zrobić mnie w konia - co jest, jak się okazuje, całkiem rzadkie. To p******e.

Eilish wyznała, że ma wokół siebie ludzi, na których się nie zawiodła. 

Jestem wdzięczna, że w mam wokół siebie uczciwą grupę ludzi, którzy nie chcieli mnie wykorzystać i zrobić to, co się robiło artystom w przeszłości.

Przypominamy, że Britney ujawniła m.in., że przez lata była faszerowana lekami - w tym silnym litem, używanym w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. Gwiazda wyznała również, że nie może podjąć samodzielnie decyzji o zajściu w ciążę. W ostatnim czasie sędzina zatwierdziła wniosek piosenkarki o zezwolenie na zatrudnienie własnego przedstawiciela, wybranego przez samą wokalistkę. Reprezentować będzie znany hollywoodzki adwokat, Mathew Rosengart, który już teraz zapowiada zaciętą walkę o jej wolność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.