Rafał Królikowski otworzył się i opowiedział o swojej chorobie. "Organizm nie wytrzymał"

Rafał Królikowski dotąd nie mówił o swojej chorobie. Teraz opowiedział o tym, że zdiagnozowano u niego depresję.

Rafał Królikowski nie należy do grona gwiazd, które chętnie mówią o swojej prywatności. Tym razem jednak aktor otworzył się i w wywiadzie dla magazynu "Viva!" opowiedział o tym, jak zmagał się z depresją. 

Zobacz wideo Jak wspierać osobę chorą na depresję?

Paweł Królikowski, Rafał KrólikowskiBrat Pawła Królikowskiego pokazał archiwalne zdjęcie. "Tęsknię"

Rafał Królikowski szczerze o depresji

Rafał Królikowski w rozmowie z "Vivą!" przyznał, że ostatnie lata były dla niego bardzo intensywne. Aktor był aktywny zawodowo, nie miał czasu, by zadbać o siebie i swoje zdrowie. 

Tak, bardzo dużo i intensywnie pracowałem przez wiele lat. Rano biegłem na zdjęcia, wieczorem spektakl, bladym świtem znów wyjazd w Polskę na kolejne występy. Nie miałem innego wyjścia – wisiał nad nami, i wisi zresztą nadal, zaciągnięty na budowę domu kredyt frankowy. Organizm nie wytrzymał tego zabójczego tempa - powiedział. 

Królikowski wyznał, że cierpi na depresję, a moment, w którym usłyszał diagnozę, nie był dla niego łatwy. Nie bagatelizował jednak choroby i udał się po pomoc do specjalisty. 

Zdiagnozowano u mnie depresję. I wtedy mnie trzepnęło. Zacząłem chodzić do terapeuty, który mi bardzo pomógł. Skierował moje myślenie na określenie swoich priorytetów i tego, co należy sobie odpuścić - opowiadał. 

Terapia pomogła aktorowi się wyciszyć. Nie bez znaczenia był też fakt, że Królikowski przez pandemię zaczął mieć więcej czasu dla siebie i rodziny. 

Zbiegło się to z pandemią, z wyhamowaniem i wyciszeniem nas wszystkich. Siedziałem godzinami w ogródku, pieliłem, stawiałem płot, kosiłem trawę, budowałem domki dla owadów - wyliczał.

Królikowski zdradził też, że zaczął chodzić na jogę i medytować. Dzięki temu wszystkiemu jego życie zmieniło się na lepsze.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. TUTAJ znajdziesz również przydatne numery telefonów, pod którymi dyżurują specjaliści, gotowi pomóc w kryzysowej sytuacji.

Więcej o: