Prawnik Britney Spears zapowiada ostrą walkę o jej wolność. "Działamy sprawnie i agresywnie"

Sprawa uwolnienia Britney Spears z kurateli jej ojca nabiera coraz większego rozpędu. Tym razem prawnik gwiazdy, Mathew Rosengart, zapowiedział zaciętą walkę o wolność wokalistki.

Show-biznes od kilku miesięcy żyje ruchem #FreeBritney. Spears pod koniec czerwca wyznała w sądzie, że kuratela, pod którą się znajduje od 13 lat, doprowadziła ją do depresji. Gwiazda pragnie odzyskać decyzyjność o własnym życiu. Britney ujawniła m.in., że przez lata była faszerowana lekami - w tym silnym litem, używanym w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. Gwiazda wyznała również, że nie może podjąć samodzielnie decyzji o zajściu w ciążę. W ostatnim czasie prawnik wokalistki, Sam Ingham, po 13 latach zdecydował się zrezygnować z walki o jej wolność. Sędzina zatwierdziła wniosek piosenkarki o zezwolenie na zatrudnienie własnego przedstawiciela, wybranego przez samą wokalistkę. Wokalistkę Britney będzie reprezentować znany hollywoodzki adwokat - Mathew Rosengart. Prawnik zapowiada zaciętą walkę o wolność piosenkarki.

Prawnik Britney Spears zapowiada ostrą walkę o wolność piosenkarki

Jak zapowiedział 19 lipca Mathew Rosengart przed Sądem Najwyższym w Los Angeles, że w walce o wolność Spears będzie nieugięty.

Ja i moja firma działamy sprawnie i agresywnie, aby złożyć wniosek o usunięcie Jamiego Spearsa (z roli kuratora - przyp. red.), chyba że sam zrezygnuje.

Rosengart w przeszłości m.in. wygrał sprawę Seana Penna, kiedy aktor w 2016 roku oskarżył o zniesławienie reżysera Lee Danielsa, który publicznie posądził go o fizyczne znęcanie się nad Madonną w latach 80. Adwokat zdołał zdobyć pisemne oświadczenie od królowej popu zaprzeczające doniesieniom. Rosengart reprezentował też m.in. Stevena Spielberga i Bena Afflecka. Jak pisze agencja Reutera, pierwszym zadaniem prawnika będzie złożenie formalnego wniosku o zakończenie kurateli. Następna rozprawa odbędzie się 29 września.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.