Britney Spears

Britney Spears

Britney Spears to piosenkarka amerykańskiego pochodzenia. Zadebiutowała w wieku siedemnastu lat z albumem "...Baby One More Time", z którego pochodzi wiele hitów, które wspięły się na listy przebojów na całym świecie.


Data urodzin: 2 grudnia 1981 r.
Miejsce urodzin: McComb (USA)
Pełne imię i nazwisko: Britney Jean Spears
Instagram: @britneyspears
Rodzina: dzieci Sean Preston i Jayden James

Britney Spears: życiorys (dzieciństwo i początki kariery)

Britney Spears przyszła na świat 2 grudnia 1981 roku w McComb jako córka Lynne Irene Bridges i Jamesa Parnella Spears. Dorastała z dwojgiem rodzeństwa: bratem Bryanem Jamesem i siostrą Jamie Lynn. Już jako trzyletnia dziewczynka uczęszczała na lekcje tańca, co zaowocowało wieloma sukcesami małej Britney w tej dziedzinie. Oprócz tańca uprawiała gimnastykę artystyczną i uczyła się śpiewu.
Ośmioletnia Britney próbowała dostać się do programu Mickey Mouse Club, jednak ze względu na jej zbyt młody wiek, nie przyjęto jej, jednak skierowano ją do agentki talentów, która pokierowała Spears Profesjonalnej Zawodowej Szkoły Sztuki Filmowej w Nowym Jorku. Wystąpiła w kilku reklamach i finalnie dostała się do MMC. Następnie udała się na studia, z których dość szybko zrezygnowała na rzecz marzeń o karierze piosenkarki. Podpisała kontrakt z wytwórnią Jive Records.

Britney Spears: rozkwit kariery

Kiedy Britney Spears miała siedemnaście lat wydała debiutancki album " Baby One More Time"(1999), osiągając ogromny sukces, bowiem znalazła się na 13. miejscu najlepiej sprzedających się krążków w historii muzyki i na 6. miejscu najlepiej sprzedających się albumów popowych wszech czasów, a młoda artystka stała się najlepiej sprzedającą się nastoletnią gwiazdą na świecie. Z tego albumu pochodzą takie przeboje, jak:"...Baby One More Time","(You Drive Me) Crazy", "Born to Make You Happy, "Sometimes" i "From the Bottom of My Broken Heart".
Kolejna płyta ukazała się 2000 roku i nosiła nazwę "Oops! I did it again". Krążek również odniósł spektakularny sukces, co umocniło pozycję Britney na rynku muzycznym, urywając spekulacje, iż jest ona gwiazdą jednego sezonu. To z tego albumu pochodzą: "Oops!... I Did It Again", "Lucky", "Stronger"czy "Don't Let Me Be the Last to Know". Już rok później Spears wydała trzecią płytę"Britney"i zagrała w filmie "Crossroads".
Kolejnymi albumami były:"In the Zone"(2003),"Blackout"(2007),"Circus"(2008),"Femme Fatale"(2011),"Britney Jean"(2013). Występowała z największymi artystami, jak: Michael Jackson, Madonna, Aerosmith, Mick Jagger.

Britney Spears: życie prywatne

Przez trzy lata Britney Spears spotykała się z Justinem Timberlakiem (1999-2002). Była dwukrotnie zamężna. Pierwszym jej wybrankiem był kolega z dzieciństwa Jasonem Allanem Alexander, z którym anulowała małżeństwo po 55 godzinach. Jej drugim mężem był tancerz Kevin Federline (2005-2007). To z nim Spears ma dwóch synów: Seana Prestona i Jaydena Jamesa. Ogromny sukces w młodym wieku negatywnie odbił się na psychice Spears. Piosenkarka miała problemy emocjonalne, nadużywała alkoholu i sięgała po narkotyki, miała problemy z prawem. W ich konsekwencji są orzekł o ubezwłasnowolnieniu. Tymczasową kuratelę nad artystką objęli ojciec Jamie Spears i prawnik Andrew Walle. Do 2011 Spears wycofała się z aktywnego życia medialnego.

Britney Spears: ciekawostki

Nazywana jest"Księżniczką Popu". Została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się nastoletni artysta wszech czasów.

Zobacz także:

Christina Aguilera - Madonna - Lady Gaga

britney spears

Więcej o:

britney spears

 • Britney Spears - 3 - teledysk

  Po tylu latach na scenie muzycznej, Britney Spears ciągle trzyma klasę. Oto jej najnowszy teledysk? Britney Spears - 3 Britney Spears - 3 (Official Video) przez Musickoliq Jak Wam się podoba? Możecie głosować na ten kawałek na Liście Przebojów Kotek.fm !

 • Britney Spears - Circus [Teledysk]

  Britney Spears jest w formie. Nagrała płytę, zrzuciła kilka kilogramów, przestała zażywać narkotyki i pić na potęgę. Zobacz kolejne dzieło Brit - teledysk do kawałka "Circus".

 • Britney Spears z wosku ZDJĘCIA

  Kilka dni temu Kotek pokazywał Wam woskowe figury Jonas Brothers (KLIKNIJ TUTAJ). Dziś możecie oglądać podobiznę Britney Spears. Britney wygląda dokładnie tak, jak w czasach swojej największej świetności. Kotek musi przyznać, że woskowa podobizna piosenkarki bardzo mu się podoba! Woskową Britney

 • Britney Spears jurorką w X-Factor?

  Po odejściu z "X-Factor" Nicole Scherzinger i Pauli Abdul, Simon Cowell robi wszystko, aby na ich miejsce przyjąć Britney Spears. Piosenkarka jest ciągle popularna, a jej nazwisko zna chyba każdy. Nic dziwnego, że Cowell podpisanie kontraktu z Księżniczką Popu postawił sobie za główny cel

 • Media śmieją się z Britney Spears

  To dość zabawny filmik. Brit zdecydowanie powinna popracować nad urozmaiceniem słownictwa:) Jak Wam się podoba? Śmieszne? Zobacz także: Bezdomny fan Britney błaga o jej płytę Jak dobrze znasz piosenki Britney Spears? Britney Spears: Wszystko robię dla zabawy

 • Nowe perfumy Britney Spears

  gwiazdą. Wszystko zależy od tego, czy ma się siłę i wiarę w siebie. Kiedy używam moich nowych perfum, czuję się piękna, silna i seksowna. Kosmiczny zapach Brit miał mieć kosmiczną buteleczkę. Podoba Wam się? Chciałybyście pachnieć perfumami Britney? Zobacz także: Britney Spears śpiewa bez playbacku

 • Britney Spears: Wszystko robię dla zabawy

  piosenki spośród tych, które nagrała. To "Baby... One More Time", "Toxic" i "He About To Lose Me". A jakie są Wasze ulubione kawałki Britney? Zobacz także: Britney Spears ostrzega Beyonce Britney Spears oskarżona Britney Spears w nowej reklamie Pepsi!

 • Wymyśl teledysk dla Britney Spears

  Skrzynka mailowa oficjalnej strony Britney Spears lada dzień zostanie zapełniona wiadomościami od fanów z całego świata - to pewne. Teraz to TY masz szansę stać się wodzirejem w cyrku Britney, a wymyślona przez ciebie i zainspirowana muzyką Britney historia zmieni się w oficjalny, cyfrowy teledysk

 • Britney Spears schudła i wygląda kwitnąco!

  Idzie wiosna. Wiosenny nastrój udzielił się i Britney Spears. Gwiazda zrzuciła zbędne kilogramy, porządnie się wyspała i założyła nową garderobę. Efekt? Wygląda 10 lat młodziej.

 • Britney Spears z żołnierzami!

  także: Britney Spears chce chwytać za serca, a chwyta za krocze! Britney Spears - I Wanna Go - nowiutki teledysk Joe Jonas odrzucony przez Britney Spears

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.