Ben Affleck

Ben Affleck

Ben Affleck to utalentowany amerykański aktor, reżyser i scenarzysta. Bierze udział w wielkich produkcjach, takich jak „Armagedon” czy „Buntownik z wyboru”, ale nie stroni od produkcji niszowych, niskobudżetowych czy kontrowersyjnych. Prywatnie związany z Jennifer Garner, z którą doczekał się trójki dzieci.

Imię i nazwisko: Benjamin Geza Affleck-Boidt
Data i miejsce urodzenia: 15.08.1972 roku Berkley, USA
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy
Facebook: facebook.com/benaffleck
Instagram: @benaffleck

Ben Affleck – życie prywatne

Ben Affleck urodził się w amerykańskim Berkley w 1972r., jednak dzieciństwo spędził w Cambridge i Los Angeles. Od 11 roku życia Bena wraz z młodszym bratem Cassey’em (również aktorem) był wychowywany jedynie przez matkę. Prywatnie łączony był przez wiele lat z aktorką i piosenkarką Jennifer Lopez, media bacznie przyglądały się temu związkowi, a sami zainteresowani chętnie opowiadali o nim, nie szczędząc sobie publicznie czułości. We wrześniu 2003 roku para miała zaplanowany ślub, jednak na kilka dni przed ceremonią odwołała ją, a ostatecznie na początku 2004 roku zakończyli swój związek.
Od 2005 roku aktor był w związku małżeńskim z inną aktorką - Jennifer Garner, znaną m.in. z filmu „Elektra” czy „Walentynki”. Para ma trójkę dzieci: dwie córki i synka. Przez wiele lat aktor zmagał się z chorobą alkoholową - niedawno przyznał się do tego oficjalnie, dziękując za wielkie wsparcie, jakiego udzieliła mu żona. Ma za sobą terapię odwykową i miejmy nadzieję, że starczy mu sił do tego, aby nie wrócić już nigdy do alkoholu.
Garner i Affleck, krótko po terapii odwykowej Bena podjęli ostateczną decyzję o rozwodzie, o którym media spekulowały już rok wcześniej. Do rozwodu doszło w 2016 roku, a dziś pojawiają się plotki o tym, że być może Ben i Jennifer Lopez znowu połączą swoje drogi.

Ben Affleck – kariera zawodowa

Ben Affleck znany jest przede wszystkim jako wybitny aktor, nie wszyscy jednak wiedzą, że jest także utytułowanym scenarzystą i reżyserem. Od najmłodszych lat aktorstwo było wielką pasją Bena, którą próbował od lat połączyć z życiem zawodowym. Początkowo brał udział w filmach reklamowych i serialach telewizyjnych. W filmie fabularnym mogliśmy oglądać Bena po raz pierwszy w 1992 roku. Rok później aktor spotkał niezależnego reżysera Kevina Smitha i to on wręczył mu bilet do sławy, proponując jedną z głównych ról w filmie „W pogoni za Amy”. Po sukcesie filmu Affleck zagrał z powodzeniem w kolejnej produkcji niezależnej „Szczury z supermarketu”. W tym czasie mieszkał wraz z młodszym bratem i wieloletnim przyjacielem, dziś słynnym aktorem Mattem Damonem, w małym mieszkanku na Manhattanie. I to właśnie tam Ben oraz Matt napisali wtedy scenariusz do filmu „Buntownik z wyboru”, który przyniósł mu Oscara oraz olbrzymią popularność. W latach 1997- 2002 zagrał w wielu słynnych filmach np. „Armagedon”, „Dogma”, „Gra o miłość”, „Pearl Harbor” czy „Suma wszystkich strachów”. Nie zawsze jednak jego kariera obfitowała w takie sukces y- nie można do tej kategorii zaliczyć udziału w filmie „Gigli”, za który w 2003 roku zdobył antynagrodę, tzw. Złotą Malinę za aktorski duet z Jennifer Lopez. Potem przyszły jednak kolejne ważne i ciekawe filmy, jak choćby „Daredevil”, „Operacja Argo” (który również wyreżyserował), ” Kobiety pragną bardziej” czy „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

ben affleck

Więcej o:

ben affleck

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.