Britney Spears wybrała już prawnika. Najlepszego w całym Hollywood. Kim jest Mathew Rosengart?

Nowym adwokatem Britney Spears został Mathew Rosengart. Prawnik jest jednym z najlepszych w Hollywood - reprezentował m.in. Seana Penna czy Bena Afflecka.

Show-biznes od kilku miesięcy żyje ruchem #FreeBritney. Spears pod koniec czerwca wyznała w sądzie, że kuratela, pod którą się znajduje od 13 lat, doprowadziła ją do depresji. Teraz pragnie odzyskać decyzyjność o własnym życiu. Britney ujawniła m.in., że przez lata była faszerowana lekami - w tym silnym litem, używanym w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. Gwiazda wyznała również, że nie może podjąć samodzielnie decyzji o zajściu w ciążę. W ostatnim czasie prawnik wokalistki, Sam Ingham, po 13 latach zdecydował się zrezygnować z walki o jej wolność. Sędzina zatwierdziła wniosek piosenkarki o zezwolenie na zatrudnienie własnego przedstawiciela, wybranego przez samą wokalistkę. Od teraz Britney będzie reprezentować znany hollywoodzki adwokat - Mathew Rosengart.

Zobacz wideo #FreeBritney. Jak wygląda sytuacja Britney Spears i o co walczy ikona popu?

Britney Spears wybrała najlepszego prawnika w Hollywood

13 lipca sędzina zaakceptowała wniosek piosenkarki o zmianę prawnika. Britney dostała wolną rękę w wyborze nowego obrońcy i postawiła na najlepszego z najlepszych. Rosengart w przeszłości m.in. wygrał sprawę Seana Penna, kiedy aktor w 2016 roku oskarżył o zniesławienie reżysera Lee Danielsa, który publicznie posądził go o fizyczne znęcanie się nad Madonną w latach 80. Adwokat zdołał zdobyć pisemne oświadczenie od królowej popu zaprzeczające doniesieniom. Jak oświadczył później Penn:

Rosengart jest twardym jak gwóźdź wojownikiem z ogromnym intelektem i jeszcze większymi zasadami.

Mathew Rosengart reprezentował też m.in. Stevena Spielberga i Bena Afflecka. Jak pisze agencja Reutera, pierwszym zadaniem prawnika będzie złożenie formalnego wniosku o zakończenie kurateli. Jak powiedział do mediów:

Jeśli (ojciec Britney - red.) kocha swoją córkę, to najwyższa pora, aby odsunął się w cień.

Następna rozprawa odbędzie się 29 września. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA