Książę Harry otrzyma nowy tytuł. Tak samo jak księżna Diana, gdy rozwiodła się z Karolem

Wczoraj wieczorem królowa Elżbieta II ogłosiła, że Meghan i Harry nie będą nosili już królewskich tytułów. W przypadku księcia Pałac Buckingham zachował się podobnie jak wobec księżnej Diany.

W niedzielny wieczór królowa Elżbieta II wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała, że książę Harry i Meghan Markle nie będą już mieli królewskich tytułów. Nie otrzymają również publicznych pieniędzy na wykonywanie królewskich obowiązków. Okazuje się, że książę Harry dostanie inny tytuł.

 

Książę Harry dostanie nowy tytuł

O nowym tytule księcia Harry'ego nieoficjalnie informuje serwis Dailymail, który przypomina również, że gdy księżna Diana 24 lata temu rozwiodła się z księciem Karolem, straciła tytuł "Jej królewskiej mości". W trakcie rozwodowych negocjacji udało jej się wywalczyć tytuł Diany księżnej Walii. Teraz historia nieco się powtarza w przypadku księcia Harry'ego. Ten otrzyma bowiem tytuł księcia Sussex. Brzmi podobnie, ale w języku angielskim różnica jest znaczna. Chodzi o rozróżnienie pomiędzy "prince", czyli członkiem rodziny królewskiej, a "duke", czyli najwyższym rangą tytułem niezwiązanym z rodziną królewską. Tytuł księcia ("duke") można uzyskać, odznaczając się szczególnym czynem w imieniu rodziny królewskiej. W języku polskim w takim przypadku mówimy o diuku. 

Przypomnijmy, że po wycofaniu się Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej, powoli zaczynają wdrażać swój plan w życie. Zapowiedzieli, że chcą spłacić remont swojej posiadłości Frogmore Cottage. Już niedługo większość czasu będą spędzać w Kanadzie. 

Myślicie, że to dobry krok?

Książę Harry pierwszy raz pokazał się publicznie od czasu ogłoszenia odejścia z dworu:

Zobacz wideo

RG