Gwiazda "Klanu" panikuje o końcu serialu. "Szukają w TVP kasy i nie mają skrupułów" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Bartosz Pańczyk
Czy w 2024 roku TVP wyemituje ostatni odcinek "Klanu", o co boi się jedna z gwiazd? Plotek skontaktował się w tej sprawie z produkcją. Co usłyszeliśmy?

Włodarze TVP zaciskają pasa. W związku z oszczędnościami zdecydowano właśnie o zakończeniu produkcji "Leśniczówki". Jak podają Wirtualne Media, ostatnie odcinki serialu z Jolantą Fraszyńską w roli głównej, zostaną wyemitowane w październiku. Nieoficjalnie mówi się, że tylko czekać aż kolejne znane pozycje podzielą jej los. Dwie niezależne od siebie osoby powiedziały nam, jakoby właśnie rozważano zakończenie "Klanu". Na razie jednak wiążące decyzje w tej sprawie nie zapadły i koniec serialu ma tylko pojawiać się podczas burzy mózgów osób, które odpowiadają za ramówkę i oszczędności. Ponoć te informacje doszły do niektórych z aktorów "Klanu", na których padł blady strach.  - To, że w telewizji nie jest teraz dobrze, wie każdy. W świetle tego co się teraz dzieje, każdy scenariusz jest możliwy i trzeba być niestety przygotowanym na najgorsze. Szukają w TVP kasy i nie mają skrupułów. Były problemy z opóźnionymi płatnościami za pracę, więc chyba wszystko już może się zdarzyć. Nic mnie już chyba nie zdziwi, nawet koniec "Klanu" o którym niektórzy plotkują. Rozmawiałam o tym  z koleżanką z serialu i ma podobne odczucia. Boję się o to, ale na szczęście mam też inne aktywności. Nie każdy kolega i koleżanka ma jednak tyle szczęścia, co ja i dla wielu, rola w "Klanie" była jedynym źródłem stałego dochodu. Obyśmy jednak przetrwali tę burzę, proszę trzymać kciuki - opowiada nam nieoficjalnie jedna z aktorek słynnej produkcji. Co na to rzecznik TVP?

Zobacz wideo Izabela Trojanowska je mule z właścicielką domu jej bohaterki w "Klanie". Opowiedziała nam o ich wyjątkowej przyjaźni

Koniec "Klanu"? Osoba z produkcji serialu zabrała głos na plotki

"Klan" emitowany jest nieprzerwanie w TVP1 od 1997 roku. Przez ten czas wyemitowano ponad 4320 odcinków. Niestety przedstawiciele TVP nie odpowiedzieli na naszego maila, w którym pytaliśmy o przyszłość serialu i ewentualność jego zakończenia w bliskiej przyszłości. Udało nam się za to skontaktować z biurem prasowym serialu. - Mamy umowę na dwa lata do przodu, więc raczej to są nieprawdziwe informacje i niepotrzebne niepokoje - ucięła krótko w rozmowie z Plotkiem Anna Wiejowska, która odpowiada za PR produkcji o Lubiczach. Gwiazda "Klanu" nie odetchnęła jednak z ulgą po tej deklaracji. - Każdą umowę można rozwiązać, szczególnie w stanie likwidacji, w którym jest TVP, ale oby to był dobry omen, przestali przyglądać się nam i szukali pieniędzy gdzie indziej - kwituje aktorka.

Przez ponad dwie dekady, przez plan "Klanu" przewinęła się plejada gwiazd. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała tu m.in. Agata Kulesza, Wojciech Mecwaldowski czy Borys Szyc. Obecnie w produkcji w głównych rolach możemy oglądać: Barbarę Bursztynowicz (Elżbieta), Andrzeja Grabarczyka (Jerzy), Tomasza Stockingera (Paweł), Dorotę Kamińską (Wiga), Kaję Paschalską (Ola), Paulinę Holtz (Agnieszka), Izabelę Trojanowską (Monika), Laurę Łącz (Gabriela), Małgorzatę Ostrowską-Królikowską (Grażynka), Agnieszkę Kaczorowską (Bożenka), Jacka Borkowskiego (Rafalski), Magdalenę Wójcik (Beata), Tomasza Bednarka (Jacek), Grzegorza Wonsa (Leopold), Annę Powierzę (Czesia). 

"Klan" powinien się skończyć?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.