"Milionerzy". Miał być okrągły milion, a skończyło się marnie. Wszystko przez "naparstnicę"

W 652. odcinku "Milionerów" o główną nagrodę walczył Łukasz Baniak. Gracz szybko wykorzystał koła. Zgubiło go pytanie o naparstnicę. Ze studia wyszedł niepocieszony.

4 września teleturniej "Milionerzy" powrócił z 14. sezonem. W ostatnim odcinku show grę kontynuował Jan Bindas z Sanoka. Gracz odcinek rozpoczął z kwotą 75. tysięcy złotych i do miliona zostały mu zaledwie cztery pytania. Jak poszło mu w dalszej części gry? Padło zagadnienie o "Dziady" Mickiewicza i niepewny prawidłowej odpowiedzi zrezygnował. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź. W kolejnym odcinku teleturnieju grę rozpoczął Łukasz Baniak. Jak mu poszło?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Przegrał, bo nie wiedział czym jest "naparstnica"

W 652. odcinku "Milionerów" grę rozpoczął Łukasz Baniak, matematyk po Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej z Wieliczki. Gracz przez chwilę pracował w korporacji, a obecnie pracuje jako analityk, który analizuje sprzedaż słodyczy. Pierwsze pytanie nie sprawiło graczowi większych problemów. Przy drugim pytaniu skorzystał z koła ratunkowego i wybrał podpowiedź publiczności. "Który z kompozytorów muzyki filmowej kryje się pod pseudonimem Jimek?" - zapytał Hubert. Dostępne odpowiedzi to: A. Wojciech Kilar, B. Krzysztof Komeda, C. Radzimir Dębski, D. Zbigniew Preisner. Publiczność jednoznacznie wskazała odpowiedź "C" i gracz skorzystał z podpowiedzi, która okazała się prawidłowa.

Kolejne problemy sprawiło graczowi pytanie o operę. Zakłopotany zdecydował się na telefon do przyjaciela. Po drugiej stronie słuchawki czekała mama Łukasza, gotowa zmierzyć się z pytaniem. "Którą niezdolną do stałego uczucia bohaterkę znanej opery najlepiej charakteryzują słowa "Habanery"?" A. Toscę, B. Aidę, C. Carmen, D. Halkę - przeczytał Hubert. Mama od razu przyznała, że nie ma pojęcia, jaka jest prawidłowa odpowiedź i gracz zdecydował się na strzał w ciemno. Zaznaczył odpowiedź "C". Był to strzał w dziesiątkę, bo odpowiedź okazała się prawidłowa. Jak poszło mu w dalszej rozgrywce? Pytanie za 40.000 pokonało Łukasza. Zaznaczył odpowiedź "A", która okazała się błędna. Stracił wygrane dotąd pieniądze i ze studia odszedł z gwarantowanym tysiącem. Prawidłowa odpowiedź to "B". Wiedzieliście? 

Naparstek chroni palec krawcowej, a naparstnica:

  • A. chroni tułów rycerza
  • B. nadaje się na kwiat cięty
  • C. to napar z igliwia
  • D. ma dwa ostrza

'Milionerzy'. Odcinek 652.'Milionerzy'. Odcinek 652. fot. screen Player.pl

"Milionerzy". Te pytania sprawiły trudności uczestnikom

W 648. odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Paulina. Pierwsza kategoria sprawiła, że uczestniczka się zawahała. Nie ukrywała, że pytanie o to kim jest abiturient, bardzo ją zaskoczyło. Po chwili namysłu kobieta sięgnęła po pomoc publiczności. Ta znowu okazała się być niezawodna. Pani Paulina z dwoma kołami ratunkowymi mogła kontynuować grę. Z kolei, w 647. odcinku "Milionerów" pojawił się pan Marek. Początkowy entuzjazm mężczyzny został stłumiony, gdy padło muzyczne pytanie. Zdezorientowany postanowił zadzwonić do teścia. Po rozmowie mężczyzna nie odważył się zaryzykować. Zakończył grę i opuścił studio, bogatszy o 75 tysięcy złotych. Jesteście fanami "Milionerów"? Premierowe odcinki są emitowane od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN

Więcej o: