"Ranczo". Będzie kontynuacja? Serialowa Michałowa zabrała głos i nie gryzła się w język

Czy "Ranczo" doczeka się kontynuacji? Co rusz głośno na ten temat. Teraz głos zabrała Marta Lipińska.

Czy ciąg dalszy serialu "Ranczo" jest dobrym pomysłem? Kultowy serial TVP gromadził w latach 2006 - 2016 prawie trzy miliony widzów. Zdania na temat jego powrotu są podzielone. Dla jednych jest to szansa, żeby dalej móc przeżywać losy mieszkańców wioski na Lubelszczyźnie, dla innych niepotrzebne naciąganie wątków. Do tej drugiej grupy należą niektórzy aktorzy produkcji, którzy woleliby pozostawić historię Wilkowyj w spokoju. 

Zobacz wideo

 "Ranczo" wróci do TVP? Marta Lipińska jest przeciwna 

Serial był przez 10 lat hitem stacji TVP, a przy okazji powtórek zyskuje nowych fanów. W produkcji nie brakowało charyzmatycznych bohaterów i najlepszych polskich aktorów. Niezapomniana przez widzów serialowa Michałowa, czyli gospodyni na plebanii, zyskała ogromną sympatię. Marta Lipińska, odtwórczyni tej roli, nie widzi jednak sensu w kontynuacji serialu.

 Nie ma mowy o powrocie! Nikt nie mógłby napisać tak dobrego scenariusza jak Andrzej Grembowicz znany pod pseudonimem Robert Brutter. A my nigdy byśmy się nie zgodzili, żeby grać w czymś napisanym przez kogoś innego - powiedziała.

Przypomnijmy, że Grembowicz zmarł 18 listopada 2018 roku. Nieżyjący Paweł Królikowski, serialowy Kusy również jest nie do zastąpienia. Producent Maciej Strzembosz twierdzi jednak, że film, który byłby kontynuacją serialu mogłaby być swoistego rodzaju hołdem dla aktora.

Niestety, rozmowy o kontynuacji "Rancza" tak długo się przeciągały, że Paweł odszedł… Tym bardziej uważamy, że powinniśmy, w hołdzie dla tych, którzy tworzyli "Ranczo", a których nie ma już z nami, zrobić ten film – mówił rok temu w rozmowie z serwisem Party.

 Aktorzy "Rancza" podzieleni na dwa obozy

Rok temu prasa pisała o sequelu bądź kolejnym sezonie "Rancza". Był też pomysł na trzyodcinkowy miniserial. Pojawił się nawet jego tytuł: "Ranczo. Zemsta wiedźm". Brak kroków ze strony produkcji spowodował jednak, że nawet aktorzy zaczęli wątpić w powodzenie przedsięwzięcia. Podzieli się na zwolenników i przeciwników wznowienia serialu. Niechętna wobec niego jest nie tylko Marta Lipińska, lecz także Marta Chodorowska, Beata Olga Kowalska, Dorota Chotecka, Jacek Kawalec, Bogdan Kalus, Grzegorz Wons, Elżbieta Romanowska. Na plan pod pewnymi warunkami wróciłby z kolei Cezary Żak, a jeśli on to Artur Barciś oraz inni wybitni aktorzy tj: Piotr Pręgowski, Bartosz Kasprzykowski, Ilona Ostrowska, Grażyna Zielińska

Więcej o: