Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł po długim leczeniu - miał 58 lat

Paweł Królikowski nie żyje. Pomimo długiej hospitalizacji i operacji, życia aktora lekarzom nie udało się uratować. Zmarł w czwartek nad ranem.

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor od ponad dwóch miesięcy przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym z warszawskich szpitali. Artysta trafił tam jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i już wtedy stan Królikowskiego lekarze określili jako poważny. Niestety, w czwartek popołudniu 27 lutego dotarła do nas smutna wiadomość - Paweł Królikowski zmarł w godzinach porannych. Informację tę potwierdzono u rodziny aktora, jak również u prezesa ZASP Krzysztofa Szustera. Królikowskiego żegnają jego przyjaciele w poruszających wpisach w mediach społecznościowych > > >

Paweł Królikowski nie żyje

Problemy Pawła Królikowskiego ze zdrowiem rozpoczęły się już kilka lat temu, w 2015 roku. Aktor trafił do szpitala w z związku z bólem głowy i nudnościami, lekarze nie mieli jednak wątpliwości, że mają do czynienia z tętniakiem mózgu. Konieczne było jego operacyjne usunięcie.

Po kilku latach stabilizacji, stan zdrowia Pawła Królikowskiego uległ pogorszeniu, aktor w grudniu 2019 roku ponownie trafił na oddział neurochirurgiczny i przeszedł operację oraz rehabilitację. Aktor długo nie mógł opuścić szpitala ze względu na infekcję, która wdała się po operacji. Pod koniec stycznia stan Pawła Królikiewicza się pogorszył i, jak donosił "Super Express", konieczna była kolejna operacja. Pomimo starań lekarzy, życia Pawła Królikowskiego nie udało się uratować. 1 kwietnia obchodziłby 59. urodziny.

Paweł KrólikowskiPaweł Królikowski KAPIF

Paweł Królikowski - kariera

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, teatralnym oraz telewizyjnym. Pomimo swoich niezliczonych ról w karierze, w pamięci szerokiej publiczności zapisał się szczególnie rolą Kusego w serialu "Ranczo".

Urodzony w Zduńskiej Woli aktor ukończył PWST we Wrocławiu, a swoją karierę rozpoczynał na deskach Teatru Studyjnego w Łodzi. Na ekranie zadebiutował w 1983 roku w filmie "Dzień kolibra", w którym to zagrał chuligana. W 1988 roku miał także okazję współpracować z Wojciechem Jerzym Hasem na planie "Niezwykłej podróży Baltazara Kobera".

Aktora mogliśmy podziwiać chociażby w "Ciszy" Sławomira Pstronga czy świetnej komedii "Ciało" Tomasza Koneckiego i  Andrzeja Saramonowicza. Paweł Królikowski zagrał również w takich filmowych hitach jak "Pitbull. Nowe Porządki", "Dlaczego nie" czy "Samotność w sieci".

Znany jest również ze swoich ról w serialach, m. in. "Pitbull", "Samo życie", "Szpilki na Giewoncie", "Na dobre i na złe", "Fałszerze. Powrót Sfory" a także "Belfer", "Druga szansa" czy "W rytmie serca".

W 2018 roku Paweł Królikowski otrzymał odznaczenie Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Od tego roku był również przewodniczącym Związku Artystów Scen Polskich. Prywatnie brat Rafała Królikowskiego oraz mąż aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą miał piątkę dzieci. 

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

JP

Tajemnicze śmierci gwiazd. Zobaczcie wideo.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.