Super Express

Super Express

"Super Express" to dziennik wydawany w Polsce od roku 1991. Jest gazetą z gatunku sensacyjno-rozrywkowego. Super Express skupia się na opisywaniu życia celebrytów ze świata rozrywki i polityki oraz wydarzeń ze świata show-biznesu.


Tytuł: Super Express
Typ: Tabloid
Wydawca: Murator S.A.
Siedziba główna: Warszawa, ul. Jubilerska 10
Redaktor naczelny: Sławomir Jastrzębowski
Częstotliwość ukazywania: dziennik

Historia "Super Expressu"

Historia "Super Expressu", a właściwie jego poprzedników, sięga aż 1946 roku. Wtedy to zaczął być wydawany "Express Wieczorny", czyli dziennik wydawany w Warszawie popołudniami. Miał on charakter sensacyjny. Tytuł należał do Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej "Prasa-Książka-Ruch". Przemiany polityczne mające miejsce w Polsce po 1989 roku zaowocowały likwidacją RSW i tytuły zrzeszone pod jej skrzydłami musiały znaleźć nowych właścicieli. W kwietniu 1990 roku spółdzielnia dziennikarska, która została utworzona przez dziennikarzy pracujących w "Expressie Wieczornym", rozpoczęła nowy rozdział w życiu gazety, zaczęła wydawać gazetę o odświeżonej nazwie: "Express Wieczorny" został przemianowany na "Express" i stał się porannym wydaniem gazety.
"Express" w 1991 roku został zakupiony przez Fundację Prasową "Solidarność". Większość dotychczasowych pracowników "Expressu" nie zgadzała się z tą decyzją. Istniały obawy o polityczną niezależność i rzetelne dziennikarstwo. Dlatego też dziennikarze postanowili utworzyć osobny tytuł i w ten sposób powstał "Super Express". Pierwsze wydanie ukazało się 24 października 1991 roku.

"Super Express" dzisiaj

Obecnie Super Express to gazeta o formacie tabloidowym. Skupia się na opisywaniu afer obyczajowych oraz politycznych. Plotki z życia gwiazd kina i telewizji, show-biznesu oraz polityki stanowią trzon tematyki gazety. Nierzadko tytuł publikował zdjęcia, które swoją kontrowersyjnością wywoływały społeczne dyskusje o granicach moralności. Przykładem może być opublikowanie zdjęć zwłok zamordowanego w Iraku reportera TVP, Waldemara Milewicza, czy prywatnych zdjęć senatora Krzysztofa Piesiewicza ukazujących senatora w dwuznacznej sytuacji.

Zobac także:

Fakt - Andrzej Duda - Marta Kaczyńska

super express

Więcej o:

super express

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.