„Twoja twarz brzmi znajomo”

„Twoja twarz brzmi znajomo”

„Twoja twarz brzmi znajomo” to polski program rozrywkowy, w którym gwiazdy wcielają się w znanych wokalistów. W każdym odcinku prezentują wylosowaną postać, a ich występy są oceniane przez jury. Do tej pory w programie wystąpili między innymi Katarzyna Skrzynecka, Maja Bohosiewicz i Aleksandra Szwed.

Nazwa programu: „Twoja twarz brzmi znajomo”
Rodzaj programu: rozrywkowy
Data premiery: 8 marca 2014
Liczba odcinków: 57
Liczba sezonów: 6
Czas trwania odcinka: 110 min
Prowadzący: Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski
Jury: Paweł Królikowski, Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, DJ Adamus, Bartłomiej Kasprzykowski, Katarzyna Kwiatkowska

O programie „Twoja twarz brzmi znajomo”

W programie biorą udział znane osoby. W każdej edycji rywalizuje osiem gwiazd. Program trwa dziewięć tygodni i w każdym tygodniu uczestnicy losują wokalistów, w których muszą jak najlepiej się wcielić w następnym odcinku. Ich zadaniem jest naśladowanie tańca oraz głosu, poza tym są odpowiednio ucharakteryzowani. Po wszystkich występach, jury ocenia uczestników i przyznaje im punkty. Poza tym głosują również sami uczestnicy – w każdym odcinku przyznają pięć punktów jednemu z przeciwników.
W każdym odcinku osoba, która zwycięży, otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych, którą przekazuje na cel charytatywny. W wielkim finale rywalizuje czwórka uczestników, a jurorzy wspólnie decydują o wygranej, zamiast przyznawać punkty osobno. Gwiazda, która zwycięża program, otrzymuje 100 tysięcy złotych, które również może przeznaczyć na wybrany cel charytatywny.

Uczestnicy i jurorzy

Do tej pory program wygrali Marek Kaliszuk, Katarzyna Skrzynecka, Bartłomiej Kasprzykowski, Stefano Terrazzino, Maria Tyszkiewicz i Aleksandra Szwed. Poza nimi w programie wystąpili również między innymi Artur Chamski, Agnieszka Włodarczyk, Julia Pietrucha, Magda Steczkowska, Joanna Liszowska, Maja Bohosiewicz, Anna Czartoryska – Niemczycka, Michał Kwiatkowski i Natalia Szroeder. Od pierwszej edycji w jury zasiada Małgorzata Walewska i Paweł Królikowski.
Poza tym w programie bardzo ważni są nauczyciele śpiewu oraz choreografii. Śpiewu uczestników od pierwszej edycji uczy Agnieszka Hekiert. Oprócz niej nauczycielami byli Nika Lubowicz, Julia Chmielnik i Piotr Hajduk. Za choreografię od początku trwania programu odpowiedzialny jest Krzysztof „Kris” Adamski

twoja twarz brzmi znajomo

Więcej o:

twoja twarz brzmi znajomo