Agnieszka Woźniak-Starak i inne gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego. "Uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem"

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł w czwartek nad ranem, a informację o śmierci potwierdził jego brat Rafał. Teraz gwiazdy żegnają aktora w pożegnalnych wpisach.

Paweł Królikowski nie żyje.  Aktor od ponad dwóch miesięcy przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym z warszawskich szpitali. Artysta trafił tam jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i już wtedy jego stan określono jako poważny. Niestety, 27 lutego dotarła do mediów smutna wiadomość. Królikowski zmarł w godzinach porannych. 

Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego 

Śmierć aktorka poruszyła wiele gwiazd rodzimego show-biznesu. Na swoich profilach w mediach społecznościowych celebryci dodają pożegnalne wpisy. 

Agnieszka Woźniak-Starak

Kiedy 15 lat temu zaczynałam pracę w telewizji najbardziej stresowały mnie wywiady z aktorami.. Paweł był wyjątkiem, przy nim nie dało się stresować. Zawsze życzliwy, zabawny, otwarty. Nigdy o tym nie zapomnę. Dzięki Paweł i mam nadzieję do zobaczenia w jakimś innym, wspaniałym świecie - napisała dziennikarka.
 

Krzysztof Ibisz

Paweł, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim dziełem jest także wspaniała, kochająca się i pełna twórczej pasji RODZINA. Jestem z Nią myślami i modlitwą. A Ty, Pawle nigdy nie znikniesz z naszego życia. Do zobaczenia, Przyjacielu - czytamy w poście.
 

Rafał Królikowski

 

Kuba Wojewódzki

Mówiłeś żeby w mediach nigdy nie stracić tajemnicy... Będę to zawsze pamiętał - napisał.
 

Katarzyna Skrzynecka

Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały.U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM. Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU. Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ. Taki jesteś w moim sercu! Gdy Cię spotkam kiedyś "w lżejszym świecie" , gdy i ja tam trafię, będziemy nadal śmiać się razem do łez, ściskać serdecznie w ramionach, wzruszać z rzeczy wielkich , a drzeć łacha, z czego się da i z siebie wzajem.TAKIM CIĘ ZATULAM W SERCU KRÓLIKU. Małgosiu, Antku, Rodzino Pawła , całym sercem jestem przy Was - pisze aktorka.
 

Nina Terentiew

Paweł Królikowski debiutował u mnie, jak żartowaliśmy, dwa razy. 30 lat temu przyjechał do mnie z Wrocławia, jako bardzo młody człowiek, zaraz po studiach, z wymyślonym przez siebie programem dla dzieci „Truskawkowe Studio”. Potem, po latach, zaprosiłam go do drugiego debiutu, w roli jurora, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ilekroć się widywaliśmy, zawsze te spotkania były przepełnione serdecznością, ciepłem i uśmiechem, za które cenili go wszyscy, którzy z nim pracowali.
Paweł kochał ludzi. Najbardziej cieszyło go to, że w programie nikt nie odpada. Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca. Każdą komórką swojego ciała, serca i duszy. Chłonął i cieszył się z każdej minuty na planie. Ostatni raz, zagrał u nas rolę ojca w serialu „W rytmie serca”, który będzie można obejrzeć już za kilka dni. Nawet, gdy był już bardzo chory, kiedy stawał przed kamerą, czuło się, że zawód aktora daje mu prawdziwe szczęście.
Z całego serca składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny, żony oraz dzieci, które mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej edycji programu. Jest nam wszystkim dzisiaj potwornie smutno - Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat.
 

Katarzyna Zielińska

Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile. R.I.P - napisała aktorka.
 

Tomasz Kammel 

Gdy przychodził do "Pytania na śniadanie", jeszcze przed startem rozmowy, poza kamerą, opowiadał co z moim udziałem ostatnio widział lub słyszał, i co mu się podobało. A na deser dorzucał jeszcze moje cytaty. Żebym wiedział, jak on to co mówi poważnie traktuje. Aktorem był znakomitym, a człowiekiem wybornym.Tyle razy umawialiśmy się na prywatne pogaduchy, ale jak to w tym biznesie bywa, czasu wiecznie jak na lekarstwo- napisał prezenter.
 

Michał Piróg 

Poznać ciebie to był wielki zaszczyt i przyjemność. Zawsze brakowało czasu. Niestety już nie zdążę na kawę z tobą. Ale ja wierzę, że nasze energie się spotkają. Kto wie, może za jakiś czas w innym zakątku świata rozpoznam cię w czyimś geście, w czyimś oku lub wyczuję twoją energię. Spokojnej podróży Pawle - napisał Piróg.
 

Maciej Dowbor

Żegnaj Królik. To nie tak miało być!!! Mieliśmy parę tematów do dokończenia... Już nie dasz mi się przejechać swoim pickupem, nie dokończysz historii o tym, jak robiłeś Truskawkowe Studio, a poza tym, komu teraz będę podkradał ciastka z garderoby? - czytamy w poście Dowbora.
 

Anna Dereszowska

Paweł  zbyt szybko, kto nas teraz będzie w robocie zarażał tym radosnym, niepohamowanym śmiechem? Jakoś się nie chce wierzyć. Szczere kondolencje dla całej Rodziny Pawła. Myślami jestem z Wami - napisała aktorka.
 

Karolina Korwin Piotrowska 

Wspaniały aktor. Wspaniały. Szkoda - napisała dziennikarka.
 

Agnieszka Kaczorowska 

Co za smutny dzień. Wyrazy współczucia Małgonia, Antek, Jula - pisze aktorka.

Agnieszka KaczorowskaAgnieszka Kaczorowska instgaram.com@agakaczor

Związek Artystów Scen Polskich

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes ZASP, nasz Kolega. W imieniu Zarządu Głównego ZASP bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach - czytamy pod postem organizacji.

Olga Frycz

Bardzo współczuje całej wspaniałej Rodzinie Królikowskich tak ogromnej straty. To strasznie smutna wiadomość. Odszedł wspaniały Aktor. Mąż.Tata. Dziadek - pisze aktorka.
 

Anna Oberc

Żegnaj Pawełku! Takim Cie zapamiętam!!! Byłeś wspaniałym Kolegą, dobrym Człowiekiem!!! I mega wrażliwym... serce pękło... Niech Ci tam pięknie Anioły śpiewają... poezję śpiewaną -czytamy.
 

RG

Więcej o: