Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski jest polskim aktorem znanym z ról w wielu popularnych filmach i serialach, na przykład „Ranczo”, „Pitbull” czy „Na dobre i na złe”. Zasiada w jury programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Od wielu lat jest związany z aktorką Małgorzatą Ostrowską.

Imię i nazwisko: Paweł Królikowski
Data urodzenia: 1 kwietnia 1961
Miejsce urodzenia: Zduńska Wola
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/pages/Paweł-Królikowski

Paweł Królikowski – kariera aktorska

Paweł Królikowski zadebiutował w 1984 roku w filmie młodzieżowym „Dzień kolibra”. Film zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci. Gdy Królikowski był na studiach grał w filmach „Ludożerca”, „Opowieść Harleya” i „Pantarej”. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu ukończył w 1987 roku. Po szkole zaczął grać w Teatrze Studyjnym ’83 w Łodzi. Po pewnym czasie zamieszkał we Wrocławiu, gdzie podjął pracę w Oddziale Regionalnym Telewizji Wrocław TVP3. Aktor przez trzynaście lat tworzył program młodzieżowy „Truskawkowe studio”. Zrealizował również cykl programów dokumentalnych „To twoja droga” nadawany w latach 2000 – 2002. Występował również we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w spektaklu muzycznym „Opera za trzy grosze”. W 2004 roku po dłuższej przerwie powrócił do gry w serialach w produkcji „Czwarta władza”. Od 2005 do 2006 roku grał w popularnym serialu obyczajowym „Na dobre i na złe”. Później grał w serialu kryminalnym Patryka Vegi „Pitbull”.
Dużo fanów zdobył za sprawą roli Kusego w serialu „Ranczo”. W 2009 roku wziął udział w programie rozrywkowym TVP „Kocham Cię, Polsko!”. Od 2014 roku jest jednym z członków jury w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Paweł Królikowski – życie prywatne i rodzina

Paweł Królikowski od 1988 roku jest mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej, znanej z roli w serialu „Klan”. Para poznała się we Wrocławiu, podczas egzaminów do szkoły aktorskiej. Aktorzy mają pięcioro dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julię i Marcelinę. Antoni jest znanym aktorem młodego pokolenia, natomiast Jan został kompozytorem. Bratem Pawła Królikowskiego jest Rafał, aktor znany z takich filmów i seriali jak: „Klan”, „Przystań”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Zemsta” i „Lejdis”.

paweł królikowski

Więcej o:

paweł królikowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.