Nie żyje Paweł Królikowski. Prywatnie był rodzinnym człowiekiem o wielu pasjach. "Zdarzało mi się wykonywać różne zawody"

27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła rodzina.

Nie żyje Paweł Królikowski. Zmarł nad ranem 27 lutego. Aktor trafił na oddział neurochirurgiczny tuż przed świętami Bożego Narodzenia w grudniu ubiegłego roku. Lekarze określili wówczas stan 58-latka jako poważny. Przypomnijmy, że problemy ze zdrowiem rozpoczęły się kilka lat temu, kiedy miał wycinanego tętniaka mózgu.

Paweł Królikowski. Rodzina była dla niego wszystkim

Dla widzów Paweł Królikowski był przede wszystkim Kusym z "Rancza" i przesympatycznym jurorem w programie "Twoja Brzmi Znajomo". Prywatnie spełniał się jako mąż i ojciec piątki dzieci. Miał wiele talentów i już od dziecka wiedział, że chce być artystą.

W roku 1980, w mojej rodzinnej Zduńskiej Woli, 18-letni Królikowski miał takie pojęcie o świecie: aby wyrwać się z rodzinnego miasta, trzeba zrobić duży krok - wspominał w wywiadzie dla portalu Kobieta.pl.

Paweł Królikowski w teatrzePaweł Królikowski w teatrze East News

Młodszy brat Pawła Królikowskiego, Rafał, także został aktorem. I choć jemu karierę udało zrobić się nieco szybciej, to nie było mowy o żadnej zazdrości. W dzieciństwie nie zawsze było im po drodze, ale mogli na siebie liczyć.

Pamiętam, jak kiedyś ukradłem matce dolary, żeby Rafałowi, wówczas 15-latkowi, kupić fajne dżinsy w Peweksie! A myśmy byli ze skromnego domu, nasi rodzice pracowali jako nauczyciele - dodał.

Rodzina od zawsze była ważna dla Pawła. W 1988 pobrał się z Małgorzatą, którą poznał podczas egzaminów do szkoły teatralnej. Para uchodziła za jedno z najlepiej dobranych małżeństw w polskim show-biznesie. 

Mapa naszego małżeństwa jest bardzo polska. Piękna od morza. Są góry, doliny, równiny. Depresje. Pustynia Błędowska, która zarasta - mówił w mediach.

Paweł Królikowski z żoną i synemPaweł Królikowski z żoną i synem KAPIF.pl

Królikowscy doczekali się piątki dzieci. Najstarszy syn, Antek, poszedł w ślady rodziców i także zaczął grywać w filmach oraz serialach. Nie tylko on przejawia jednak artystyczne zdolności. Paweł Królikowski zdradził w jednym z wywiadów, że pozostałe dzieci grają na instrumentach i malują.

Wrażliwa dusza Pawła Królikowskiego

W życiu prywatnym Paweł Królikowski kierował się katolickimi wartościami.

Zdarzało mi się w życiu wykonywać różne zawody. Aktorstwo jest jednym z takich zajęć, które wykonywałem i wykonuję w życiu, ale każda działalność, każde człowiecze dzieło, najmniejsze nawet, zaczyna się od modlitwy - przyznał podczas Dni Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim w czerwcu 2016 roku.

Jak na artystę przystało, Paweł Królikowski był bardzo wrażliwym człowiekiem. 

Mnie interesują szczegóły. Z czego zrobiona jest cegła, jak wyglądają dachy. Dłonie kobiet. Stopy. Co mają do powiedzenia ludzie, jakim językiem - mówił.

Paweł Królikowski na planie serialuPaweł Królikowski na planie serialu East News

Nie lubił dalekich podroży, ale miał swoje ulubione miejsca w Karkonoszach. To tam nakręcił trzy duże filmy dokumentalne. Lubił też architekturę Dolnego Śląska. Gdy pracował we Wrocławiu, zdarzało mu się wyskoczyć do Czech, gdzie siadał w kawiarni i cieszył się tym, że "czas płynął w innym tempie".

W kwietniu Paweł Królikowski skończyłby 59 lat. Rodzinie oraz bliskim przesyłamy kondolencje.