Ilona Ostrowska

Ilona Ostrowska

Ilona Ostrowska jest aktorką teatralną, serialową i filmową. W 1998 r. została absolwentką wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Trzykrotnie była nominowana do Złotych Kaczek w kategorii Najlepsza aktorka. Prywatnie była żoną reżysera Jacka Borcucha, z którym ma córkę Miłosławę.

Data urodzenia: 27.05.1974 r.
Miejsce urodzenia: Szczecin
Wzrost: 1,70 m.
Facebook: Facebook.com/Ilona-Ostrowska
Związki: Jacek Borcuch (2004-2012; rozwód), Krzysztof Garbaczewski (2012-2014), Patryk Stawiński (obecnie)
Dzieci: Miłosława Borcuch (ur. 2006), syn (2016) ojcem jest Patryk Stawiński

Ilona Ostrowska: początki

Ilona Ostrowska jako aktorka zaczęła występować na początku lat 90., jeszcze w czasach licealnych. Grała wówczas w awangardowym Teatrze "Performer" w Zamościu. Na małym ekranie zadebiutowała w 1998 r., w serialu "Życie jak poker", emitowanym na antenie Polsatu. W tym samym roku zagrała w Teatrze Telewizji, w sztuce "Prawiek i inne czasy". Natomiast dwa lata później pierwszy raz pojawiła się na dużym ekranie, w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza". Kolejne filmy z jej udziałem to "Głośniej od bomb" (2001 r.), "Cisza" (2001 r.), "Tulipany" (2004 r.) czy "Długi weekend" (2004 r.). Pojawiła się także w serialach "Na Wspólnej" i "M jak Miłość" oraz w kultowej produkcji "Dzień świra". Pracowała we wrocławskim Teatrze Polskim oraz Teatrze K2. W latach 2002-2011 grała w Teatrze Współczesnym.

Ilona Ostrowska: rozwój kariery

Ilona Ostrowska zdobyła popularność w 2006 r., kiedy zaczęła grać w serialu "Ranczo". Wcieliła się w postać Lucy Wilskiej - Amerykanki polskiego pochodzenia. Jej rola została doceniona nie tylko przez widzów, ale i krytyków - w 2008 r. otrzymała pierwszą nominację do Złotej Kaczki. W tym samym roku zagrała główną rolę w "Ile waży koń trojański?", za którą otrzymała drugą nominację do tej nagrody. W 2009 r. zagrała w "Kołysance", a rok później - w "Drodze do raju" (trzecia nominacja do Złotej Kaczki). W następnych latach występowała głównie w serialach: "Szpilki na Giewoncie", "Bez tajemnic", "Misja Afganistan", "Sama słodycz" i "Na krawędzi 2" Od 2015 r. wciela się w postać adwokatki w "Na dobre i na złe". Ponadto grała epizody m.in. w "Kryminalnych", "Hotelu 52" czy "Prawie Agaty".

Ilona Ostrowska: życie prywatne

Ilona Ostrowska w latach 2004-2012 była żoną reżysera i aktora, Jacka Borcucha. Poznali się w 2000 r. W 2004 r. rozstali się, by po kilku miesiącach rozłąki do siebie wrócić i wziąć ślub. Dwa lata później urodziła się ich córka, Miłosława. Ich małżeństwo jednak nie przetrwało. Borcuch poznał na planie "Wszystko co kocham", Olgę Frycz. W 2012 Borcuch i Ostrowska rozwiedli się. Aktorka po rozwodzie, związała się z Krzysztofem Garbaczewskim. Obecnie jest związana z muzykiem, Patrykiem Stawińskim. Tuż przed Wielkanocą 2016 para przywitała na świecie syna.

Zobacz także:

Robert Więckiewicz - Paweł Królikowski - Cezary Żak

ilona ostrowska

Więcej o:

ilona ostrowska