TVP. Wystąpiła jako turystka i pracownica Lasów Państwowych. Teraz znowu pojawiła się na antenie?

Najpierw była turystką, potem - zgodnie z prawdą - pracownicą Lasów Państwowych, a teraz użytkownicy Twittera podejrzewali, że wcieliła się w klientkę Orlenu, która zachwalała promocje na stacji paliw. Anna Poskrobko komentowała doniesenia dotyczące jej rzekomego udziału w trzecim materiale TVP.

Więcej o kontrowersyjnych sytuacjach w telewizji publicznej przeczytasz w tekstach na Gazeta.pl

6 lipca 2021 roku w programie informacyjnym TVP3 Białystok o Lasach Państwowych wypowiedziała się Anna Poskrobko, pracownica działu promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Została przedstawiona jako "turystka Anna". Potem, dziesięć dni później, wystąpiła jako pracownica Lasów Państwowych, czyli zgodnie z prawdą. Zdaniem jednego z internautów, na tym występy Poskrobko w TVP się nie skończyły. 

Zobacz wideo Pożar w siedzibie TVP, mamy nagranie

Sonia Bohosiewicz, Patryk VegaTe gwiazdy nikły w oczach. Przeszły sporą metamrofozę, żeby schudnąć

Trzy razy wystąpiła w materiałach TVP? Anna Poskrobko zaprzecza 

Na Twitterze pojawiły się głosy oburzonych widzów i posty ze zdjęciem kobiety, która do złudzenia przypomina Annę Poskrobko. Tym razem - ich zdaniem - jawi się jako klientka Orlenu, zadowolona z obniżek cen.

Chodzi o zapoczątkowaną 27 czerwca promocję, zgodnie z którą można trzy razy w miesiącu zatankować paliwo ze zniżką 30 groszy na litrze. Dodatkowe dziesięć groszy zniżki dostaną osoby posiadające kartę dużej rodziny. 

Więcej o tym tutaj: Orlen. Zniżka na paliwo od 27 czerwca. Sprawdź jak zatankować taniej! Orlen też na tym skorzysta

Myślę, że to jest bardzo dobre posunięcie. Zachęca ludzi do tego, żeby korzystać z naszych rodzimych źródeł (....). Dla nas, Polaków, jest jakaś zniżka. Także pieniądze zostają w Polsce, a my jesteśmy bardziej zadowoleni - mówiła kobieta w materiale TVP Info.

Użytkownicy Twittera dostrzegali podobieństwo kobiety do Poskrobko w trzecim materiale TVP.

Prawda ekranu na trzech screenach. W roli głównej pani Anna Poskrobko. 1. Pani Anna chwali serwis Lasów Państwowych jako przypadkowa turystka. 2. Pani Anna udziela wywiadu jako pracownik Lasów Państwowych. 3. Pani Anna zachwala Orlen jako przypadkowa klientka stacji - napisał jeden z użytkowników.
A może rzucić to wszystko w cholerę i zostać Anną Poskrobko? - dodał inny. 

Poskrobko po publikacjach artykułów zaprzeczyła, że pojawiła się w materiale na temat Orlenu.

Bohaterka w reportażu Pana Macieja Biskupa to zupełnie inna osoba. Ma nawet inny głos i nie jest do mnie podobna - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dodała, że kobieta z relacji TVP Info ma brodawkę na prawej części podbródka, której nie ma pracownica Lasów Państwowych. Telewizja Polska również opublikowała oświadczenie. Stacja wszystkiemu zaprzeczyła.

TVP stanowczo zaprzecza nieprawdziwym i naruszającym dobre imię Spółki informacjom o rzekomej manipulacji, jakiej miałaby się dopuścić, przeprowadzając sondę wśród losowo wybranych rozmówców na stacji paliw.

Do redakcji Plotka zwróciła się prawniczka Anny Poskrobko i ponownie stanowczo zdementowała, jakoby jej klientka była osobą wypowiadającą się na temat cen paliw na stacji Orlen.

Zobacz też: Hanna Lis dwukrotnie została żoną, ale z ojcem córek nigdy nie wzięła ślubu. Kim jest tata Julii i Anny?

Więcej o: