"Milionerzy". Łabędzi śpiew oznacza? Polonista miał poważny problem przy pierwszym pytaniu

Łabędzi śpiew oznacza? Takie pytanie zadał Hubert Urbański w najnowszym odcinku "Milionerów". Czy uczestnikowi udało się zaznaczyć właściwy wariant? Podajemy prawidłową odpowiedź.

W czwartkowym odcinku programu "Milionerzy" swoich sił spróbował Lubosz Majewski, polonista, który studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień nie pracuje w zawodzie, a jest... testerem gier. Jak poszło mu w grze o milion? Problem sprawiło już pierwsze pytanie. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

"Milionerzy". Łabędzi śpiew oznacza?

A: coś niemożliwego

B: coś pięknego

C: coś ostatniego

D: duże kłopoty

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie: Łabędzi śpiew oznacza?

Uczestnik stwierdził, że łabędzie są piękne, dlatego kojarzą się z pięknem. Po krótkiej analizie odrzucił pozostałe odpowiedzi i ostatecznie wybrał odpowiedź B. Jego tok rozumowania okazał się jednak błędny. Prawidłowa odpowiedź to C - coś ostatniego. 

Bywa i tak. Stało się - skwitował Hubert Urbański.  

"Milionerzy". Trzy ciekawe pytania z innych odcinków

Choć "Milionerzy" królują w ramówce TVN-u już od lat, teleturniej cały czas zaskakuje. Niedawno przy pytaniu za 40 tys. zł uczestnik wyłożył się na pytaniu z poezji Leśmiana. Nie pomogły nawet dwa koła ratunkowe!

W innym odcinku "Milionerów" jedno z pytań wbiło szpilę rządowi i odnosiło się do głosowania nad lex TVN. W innym odcinku pytanie o popularną roślinę przerosło uczestnika.

Jaki kolor ma skóra niedźwiedzia polarnego? Pytanie za 75 tys. wydawało się proste. Okazało się jednak pułapką dla uczestnika.

Zobacz też: "Milionerzy". Która z broni ma najkrótszą klingę? Pytanie za 40 tys. złotych

Najnowsze odcinki 10. sezonu "Milionerów" można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55 zarówno na antenie TVN-u jak i na serwisie player.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.