"Mam talent!" wraca do TVN po dwuletniej przerwie. Pamiętacie jeszcze zwycięzców pierwszych edycji programu?

"Mam talent!" przez lata był flagowym programem w ramówce TVN-u, jednak widzów niespodziewanie czekała długa przerwa w jego emisji. Popularne talent show w końcu wraca na antenę, a z tej okazji przypominamy wam wygranych z pierwszych edycji.

"Mam talent!" zadebiutował na antenie TVN-u w 2008 roku i był wówczas zupełną nowością, jeśli chodzi o polskie programy typu talent show. Wcześniej w telewizji prezentowali się niemal wyłącznie wokaliści, a ten format pozwolił na pokazanie swoich pasji, zainteresowań i oczywiście talentu, ludziom uzdolnionym w zasadzie w każdej dziedzinie. Przez lata emisji "Mam talent!" na scenie przewinęli się między innymi akrobaci, muzycy, iluzjoniści, żonglerzy, cyrkowcy, kuglarze, malarze, raperzy, a nawet osoby, które tworzyły pokazy baniek mydlanych, modeli samolotów czy triki z jojo.

Zobacz wideo Jurorki "Mam talent!" uczą się czeskiego od Janka Klimenta

Agnieszka ChylińskaAgnieszka Chylińska wyniosła jedzenie z ramówki TVN. Teraz komentuje zarzuty

"Mam talent!". Pamiętacie zwycięzców pierwszych edycji?

W premierowej edycji show zarówno jurorów, jak i widzów zachwycił duet akrobatyczny Melkart Ball, który tworzą Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup. Para gimnastyków pokazała niezwykły kunszt, a także świadomość swojego ciała, dzięki czemu z łatwością dostali się do finału, a ostatecznie - wygrali pierwszą edycję "Mam talent!" w 2008 roku.

 

Rok później serca widzów "Mam talent!" podbił akordeonista Marcin Wyrostek. Każdy jego występ był niezwykle emocjonalny, a do tego sam muzyk wzruszał się, kiedy był na scenie. W grudniu 2019 roku Marcin wydał swoją premierową płytę zatytułowaną "Magia Del Tango" - album w Polsce pokrył się trzykrotną platyną, co samo w sobie obrazuje, jakie wrażenie na odbiorcach zrobił zwycięzca "Mam talent!".

 

Jan Kliment i Lenka Klimentova"Taniec z Gwiazdami". Jan Kliment wtargnął na parkiet i zalał się łzami

Chociaż w programie nie brakowało uzdolnionych piosenkarek i piosenkarzy, dopiero w trzeciej edycji talent wokalny wygrał z pozostałymi umiejętnościami. W 2010 roku pierwsze miejsce na podium "Mam talent!" zajęła zaledwie 12-letnia wówczas Magda Welc. Dziewczynka zaskoczyła wszystkich niebywałą dojrzałością w głosie, a wygraną w finale zapewniła sobie dzięki wykonaniu utworu Edyty Geppert "Nie żałuję".

 

"Mam talent!" wraca po przerwie w 2021 roku. Kiedy oglądać trzynastą edycję?

Od 2008 do 2019 roku program nieprzerwanie trafiał do emisji jesienią. Niestety, ze względu na pandemię stacja podjęła decyzję, że w 2020 roku nie będzie trzynastej edycji. Na powrót "Mam talent!" fani show musieli czekać aż do jesieni 2021. Premierowy odcinek trzynastej edycji zostanie wyemitowany w sobotę 4 września o godzinie 20:00. W jury tym razem zasiadają Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak oraz Jan Kliment, natomiast w roli prowadzących zobaczymy Marcina ProkopaMichała Kempę.

Więcej o: