Jan Kliment

Jan Kliment

Jan Kliment jest czeskim tancerzem od kilku lat mieszkającym w Polsce. Ma na swoim koncie mistrzostwa Czech, Szwajcarii i Polski w tańcu towarzyskim. Od 2009 roku występuje w programie tanecznym "Taniec z gwiazdami", a po zmianie stacji telewizyjnej w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Imię i nazwisko: Jan Kliment
Data urodzenia: 19 maja 1974
Miejsce urodzenia: Zwoleń, Słowacja
Zawód: tancerz
Facebook: facebook.com/JanKlimentDancer
Instagram: @jankliment

Jan Kliment – kariera

Jan Kliment jeszcze zanim zainteresował się tańcem, trenował boks, kulturystykę, gimnastykę oraz grę w hokeja. Naukę tańca rozpoczął w wieku 17 lat. Tancerz kilkukrotnie był wicemistrzem Czech, występował również w finale Mistrzostw Europy w Tańcu Towarzyskim. W 2002 roku wraz ze swoją ówczesną partnerką Petrą Kostovcikovą zdobył tytuł mistrza i wyjechał na Kubę, aby uczyć się tańca od kubańskich instruktorów. Rok później ponownie został mistrzem Czech, jednak tym razem jego partnerką była Ewa Szabatin. Tańczył również ze swoją byłą żoną, Laurą Stefanie Hafner. Z Hafner pięciokrotnie został mistrzem Szwajcarii. Oprócz tego Jan Kliment pięć razy zdobył tytuł mistrza Polski.
Od 2009 roku tancerz występował w programie „Taniec z gwiazdami” emitowanym na antenie telewizji TVN. Jan Kliment w kolejnych edycjach tańczył z Nataszą Urbańską, Katarzyną Grocholą, Edytą Górniak i Weroniką Marczuk. Od 2014 roku występuje w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanym na antenie Polsatu.

Jan Kliment – życie prywatne

Jan Kliment urodził się na Słowacji, w Zwoleniu. Później rodzina Jana mieszkała w Ostrawie, a następnie on sam przeniósł się do Warszawy. Jan ma dwóch braci: starszego Radka oraz młodszego Milana. Ich ojciec zmarł w wieku 51 lat z powodu raka płuc. Jan Kliment uczył się w technikum w Ostawie, które ukończył ze specjalnością metalurgii, jednak pracował w wyuczonym zawodzie zaledwie dwa dni. Dawniej Kliment był żonaty z tancerką Laurą Hafner, z którą rozstał się po kilkoletnim związku. W 2015 roku tancerz zaręczył się z Lenką Tvrzovą, również tancerką. Lenka jest 15 lat młodsza od Jana. Para wzięła ślub 4 czerwca 2014 roku w Ostrawie.

jan kliment

Więcej o:

jan kliment

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.