Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka i autorka tekstów. Karierę rozpoczynała w słynnej grupie O.N.A. W 2008 roku, po kilkuletniej przerwie scenicznej, wróciła na scenę z solową płytą "Modern Rocking". Chylińska od lat jest jurorem telewizyjnych programów rozrywkowych.

Data urodzenia: 23 maja 1976 r.
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Pełne imię i nazwisko: Agnieszka Barbara Chylińska

Agnieszka Chylińska: dzieciństwo i początki kariery

Agnieszka Chylińska przyszła na świat 23 maja 1976 roku w Gdańsku. Dorastała w Sopocie z rodzicami (ojciec dziennikarz muzyczny, matka pedagog) i bratem. Jako sześcioletnia dziewczynka zaczęła pisać wiersze. Początkowo dobrze się uczyła, była posłuszną, lekko niezdarną nastolatką.
W 1994 roku Agnieszka Chylińska jako uczennica drugiej klasy liceum zdobyła trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Stargardzie Szczecińskim. Tam zauważyli ją muzyce z Second Face, którzy zaprosili ją do współpracy. Wówczas Chylińska zaczęła się buntować, rzuciła szkołę, zgoliła głowę.
Po pierwszych sukcesach z Second Face śpiewała w TSA Evolution, w zespole Skawalker, którego nazwę przemianowano na O.N.A..

Agnieszka Chylińska: kariera

Debiutancki album zespołu O.N.A. zatytułowany "Modlishka" ukazał się 1995 roku. Kolejne były albumy: "Bzzzzz" (1996), "T.R.I.P." (1996), "Pieprz" (1999), "Mrok" (2001). Zespół wypromował takie przeboje, jak: "Koła czasu", "Znalazłam", "Krzyczę", "Kiedy powiem sobie dość", "24 godziny po ", "Nie chcę dawać tego, co najlepsze", "To naprawdę już koniec", "Historyjka", "Najtrudniej", "Nienawidzę", "Ciągle ty", "Jestem silna", "Moja odpowiedź", "Niekochana", "Zmęczona", "Wszystko to, co ja".
Agnieszka Chylińska była niejednokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród. Doceniano wyjątkowy wokal charyzmatycznej wokalistki, teksty, które pisała i charakterystyczny sposób bycia na scenie.
W 2003 roku zespół O.N.A. rozpadł się, a Chylińska wydała solowy album "Winna", a w 2009 roku "Modern Rocking".
W 2008 roku Agnieszka Chylińska pojawiła się w nowej roli- została jurorką talent show emitowanego przez stację TVN "Mam talent!", a w 2015 w programie "Mali giganci".
W międzyczasie Chylińska prowadziła program "Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej" w RMF FM. Została laureatką dwóch Telekamer w kategorii "Juror" i jednej Złotej Telekamry w kategorii "Muzyka i Juror".

Agnieszka Chylińska: życie prywatne


Pierwszym mężem Agnieszki Chylińskiej był Krzysztof Krysiak, jednak para rozwiodła się. Artystka wyszła za mąż po raz drugi za mężczyznę o imieniu Marek, którego tożsamość chroni przed mediami. Mają dwoje dzieci: syna Ryszarda i córkę Esterę.

Grzegorz Skawiński - Kuba Wojewódzki - Agustin Egurolla - Marcin Prokop

agnieszka chylińska