Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak jest polską aktorką filmową, teatralną i serialową. Debiutowała na ekranach w serialach, takich jak "Bank nie z tej ziemi " czy "Radio Romans ". Sławę przyniosła jej role w serialach "Matki, żony i kochanki " oraz "Na dobre i na złe". W ostatnich latach występowała jako jurorka programu rozrywkowego "Mam talent".

Imię i nazwisko: Małgorzata Foremniak
Data urodzenia: 8 stycznia 1967r.
Miejsce urodzenia: Radom
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/Małgorzata-Foremniak-389099701143623/

Małgorzata Foremniak - początki kariery

Małgorzata Foremniak przyszła na świat w styczniu 1967 roku, w Radomiu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po raz pierwszy przed kamerą występowała w mało znaczących rolach w filmach "Romeo i Julia" oraz "Kingsajz". Następnie zagrała w produkcjach "Tak tak", "In flagranti" oraz "Miasto prywatne". Pierwszą większą rolę otrzymała w serialu "Matki, żony i kochanki". W kolejnych latach widzowie oglądali ją m.in. w "Złote dno", "Daleko od siebie", "Tajemnica Sagali", "Maszyna zmian. Nowe przygody", "Ekstradycja 2", "Sława i chwała", "Sposób na Alcybiadesa", "Gwiezdny Pirat".

Małgorzata Foremniak - rozwój kariery

Ogromną popularność przyniosła Małgorzacie Foremniak rola w serialu "Na dobre i na złe". Zagrała w nim jedną z głównych bohaterek, lekarkę Zosię Burską. Serial wpisał się do grona najpopularniejszych polskich seriali, a aktorzy w nim grający trafili do czołówki polskich gwiazd. Aktorka cztery razy z rzędu odbierała Telekamerę w kategorii "Najlepsza Aktorka". Po raz pierwszy w roku 2001, a następnie 2002, 2003 oraz w 2004 "Złotą Telekamerę", czyli uhonorowanie całokształtu twórczości. W kolejnych latach aktorka była zapraszana do pracy przy topowych polskich produkcjach, takich jak: "Prawo ojca", "Quo vadis", "PitBull", "Świadek koronny", "Miasto z morza" czy "Sługi boże".
W 2005 roku aktorka wzięła udział w programie "Taniec z gwiazdami". Wraz z Rafałem Maserakiem zajęli drugie miejsce, a jednocześnie pojawiły się plotki o romansie pary. Para była razem do 2009 roku.

małgorzata foremniak

Więcej o:

małgorzata foremniak