Mikołaj Krawczyk

Mikołaj Krawczyk

Mikołaj Krawczyk to polski aktor i wokalista zespołu Rockoholic. Początkowo zasłynął rolą Pawła Krzyżanowskiego w serialu emitowanym przez telewizję Polsat "Pierwsza miłość". Prywatnie były partner Anety Zając, z którą ma dwoje dzieci, i Agnieszki Włodarczyk.


Data urodzenia: 27 stycznia 1981 r.
Miejsce urodzenia: Katowice
Wzrost: 190 cm
Facebook: Facebook.com/mkrawczykk
Związki: Aneta Zając (2005-2012), Agnieszka Włodarczyk (2012-2016), Sylwia Juszczak (od 2016)

Mikołaj Krawczyk: życiorys

Mikołaj Krawczyk przyszedł na świat 27 stycznia 1981 roku w Katowicach jako syn aktorki Marii Krawczyk (pracowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku) i aktora Mirosława Krawczyka (znany m.in. z serialu "Czułość i kłamstwa"). Dorastał z rodzicami i siostrą.
Od najmłodszych lat interesował się grą aktorską, którą mógł obserwować dzięki profesji rodziców. Jako trzynastoletni chłopiec wystąpił w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, gdzie zagrał w przedstawieniu "Piotruś Pan". Jest absolwentem aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Mikołaj Krawczyk: kariera

Mikołaj Krawczyk zaczął swoją profesjonalną przygodę z aktorstwem od ról teatralnych. W 2001 roku zagrał w sztuce "Romeo i Julia" wystawianej w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Tego samego roku zaczął grać epizodyczną rolę w serialu "Klan". W 2007 roku wystąpił w sztuce "Przyjazne dusze" w Teatrze Komedia we Wrocławiu, następnie w 2013 roku w przedstawieniu "Porwanie Sabinek" w Teatrze Kamienica.
Krawczyk stał się popularny dzięki roli Pawła Krzyżanowskiego w serialu telewizji Polsat "Pierwsza Miłość". W postać wcielał się od 2005 do 2013 roku. Jego serialowy bohater był mężczyzną Marysi, którą grała Aneta Zając, jego ówczesna partnerka, z którą ma dwóch synów. Na planie produkcji poznał też swoją przyszłą partnerkę Agnieszkę Włodarczyk.
Mikołaj Krawczyk zagrał epizodyczne role w takich serialach, jak m.in.: "Lokatorzy", "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Misja Afganistan", "Przyjaciółki", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty", "Barwy szczęścia", "Singielka". Zaangażował się również w pomoc zwierzętom, propagując ideę adopcji zwierząt ze schroniska.

Mikołaj Krawczyk: życie prywatne

Mikołaj Krawczyk przez siedem lat (2005-2012) związany był z aktorką Anetą Zając, z którą wspólnie ma dwóch synów, bliźniaków: Roberta i Michała. Po rozstaniu z Zając, zaczął spotykać się z aktorką Agnieszką Włodarczyk, z którą zaręczył się w 2013 roku. W 2016 roku para rozstała się, a Włodarczyk związał się z aktorką Sylwią Juszczak.

Zobacz także:

Agnieszka Włodarczyk - Aneta Zając - Ewa Skibińska

mikołaj krawczyk

Więcej o:

mikołaj krawczyk

Copyright © Agora SA