Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka to polska modelka. Popularność zyskała wraz ze zdobyciem korony Miss Polonia roku 2011. Po rocznej kadencji jako Miss zaczęła zajmować się modelingiem i prowadzeniem imprez. W 2015 roku została gospodynią śniadaniowego programu TVP "Pytanie na śniadanie".

Data urodzenia: 25 stycznia 1989 r.
Miejsce urodzenia: Malbork
Wzrost: 180 cm
Kolor oczu: szary
Facebook: Facebook.com/marcelinazawadzka

Marcelina Zawadzka 1989-2016

Marcelina Zawadzka przyszła na świat 25 stycznia 1989 roku. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
Kariera Marceliny Zawadzkiej zaczęła się od wyborów Miss Nastolatek w Malborku, które wygrała w 2003 roku. Kolejną przygodą z konkursem piękności były już wybory Miss Polonia w 2011 roku, gdzie Marcelina reprezentowała województwo pomorskie. Zawadzka wygrała konkurs i została zakwalifikowana do reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie Miss Universe 2012, gdzie dostała się do pierwszej szesnastki. Była pierwszą Polką od 1989 roku, która zaszła tak wysoko we wspomnianych wyborach.
Po tych udanych występach Marcelina Zawadzka dostała propozycję poprowadzenia programu w telewizji Fox Life "Projektanci na start", z której skorzystała i została prezenterką telewizyjną w 2013 roku. W następnym roku była jedną z prowadzących program "Dżender" emitowany w stacji TVN Turbo. Wzięła również udział w drugiej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" produkowanego przez telewizję Polsat. Jej tanecznym partnerem był Rafał Maserak, z którym ostatecznie zdobyła trzecie miejsce.
Marcelina Zawadzka jest jedną z prezenterek porannego programu TVP2 "Pytanie na śniadanie", do którego dołączyła w tej roli w październiku 2015 roku.

Zobacz także:

Rozalia Mancewicz - Paulina Krupińska - Rafał Maserak

marcelina zawadzka

Więcej o:

marcelina zawadzka

Copyright © Agora SA