Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio to polska aktorka młodszego pokolenia. Od najmłodszych lat związana jest z aktorstwem. Obecnie gra w popularnych serialach telewizyjnych, brała również udział w polskiej edycji "Tańca z gwiazdami".Data urodzenia: 13 września 1990 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 170 cm
Instagram: @klaudiahalejcio
Związek: partner Tomasz Barański

Klaudia Halejcio - kariera i życie prywatne

Klaudia Halejcio przyszła na świat 13 września 1990 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat była ambitnym, zdeterminowanym dzieckiem. Uczęszczała na wiele zajęć pozalekcyjnych: pływanie synchroniczne, balet, plastyka, historia sztuki. Już jako czteroletnie dziecko zaczęła swoją przygodę z aktorstwem. Zawsze starała się godzić naukę i granie, co pozwoliło jej na podjęcie studiów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie zaczęła studiować psychologię, która obok filmu jest jej drugą wielką pasją.
W 2003 roku zaczęła wcielać się w postać Andżeliki w serialu emitowanym przez TVP 2 "Złotopolscy". Wcześniej wystąpiła w epizodycznych rolach w serialach "13 posterunek" i "Kasia i Tomek". W serialu telewizji Polsat "Pierwsza miłość" wcieliła się w dwie postacie w różnych odstępach czasowych. Przez dwa lata (2005-2007) grała dziewczynę Mariusza Krzyżanowskiego, a od 2014 roku wciela się w postać instruktorki fitness Luizy, dziewczyny barmana Miksera.
Klaudia Halejcio przez długi czas grała małe role w serialach telewizyjnych: "Na Wspólnej ", "Plebania", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Rezydencja".
O Halejcio zrobiło się głośno, gdy w 2011 roku pojawiła się w serialu TVN "Przepis na życie", gdzie grała "Śliczną" (do 2013). W 2012 roku dostała rolę recepcjonistki Sary w produkcji serialowej Polsat "Hotel 52". W tym samym roku zagrała w filmie "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać", rok później w "Last minute",w 2015 roku "Wkręceni 2", natomiast w 2016 "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".
Klaudia Halejcio ma za sobą również role teatralne w "Dziadach" (1997), "Ślub" (2000), "Uroczystość" (2000-2005), "Król Dramatu" (2012).
Aktorka wzięła udział w pierwszej polsatowskiej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", gdzie partnerował jej tancerz Tomasz Barański, z którym ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Starszy o dziesięć lat tancerz i aktorka zostali parą nie tylko na scenie, ale też w życiu osobistym.

Zobacz także:

Aneta Zając - Agnieszka Kaczorowska - Marta Wierzbicka

klaudia halejcio

Więcej o:

klaudia halejcio

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.