Tomasz Stockinger

Tomasz Stockinger

Tomasz Stockinger jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Jest powszechnie znany z roli w polskim serialu obyczajowym „Klan”. Aktor zajmuje się również śpiewaniem, debiutancką płytę wydał w 2005 roku. Brał udział w kilku programach rozrywkowych, między innymi w „Jak oni śpiewają”.

Imię i nazwisko: Tomasz Stockinger
Data urodzenia: 23 lutego 1955
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktor teatralny i filmowy
Facebook: facebook.com/Tomasz-Stockinger

Tomasz Stockinger – kariera

Tomasz Stockinger artystyczną duszę odziedziczył po swoich rodzicach. Matka Stockingera była piosenkarką występującą pod koniec lat 40. XX wieku w zespole Siostry Triola. Ojciec był aktorem. Na ekranie Stockinger zadebiutował w 1977 roku w serialu telewizyjnym „Układ krążenia”. Później wystąpił między innymi w filmach, między innymi w „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Znachor”, „Lata dwudzieste. lata trzydzieste” czy „Pestka”. Grał również w serialach, takich jak „Dom”, „Rycerze i rabusie” i „Pogranicze w ogniu”. Najbardziej znany szerszej publiczności stał się za sprawą roli doktora Pawła Lubicza w serialu „Klan”, w którym gra od 1997 roku.
Poza aktorstwem Stockinger zajmuje się muzyką. W 2005 roku zaśpiewał w duecie z Kają Paschalską utwór Seweryna Krajewskiego „Pogoda na szczęście”. Również w 2005 roku został wydany solowy album aktora „Melodią wracasz do mnie”.
W 2006 roku aktor wziął udział w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Dwa lata później wziął udział w programie „Jak oni śpiewają”. Aktor dotarł aż do finałowego odcinka i odpadł zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Tomasz Stockinger – życie prywatne

Tomasz Stockinger jest rozwiedziony. Z byłą żoną ma syna Roberta, który jest dziennikarzem. W październiku 2009 roku aktor spowodował wypadek samochodowy. Był nietrzeźwy i uciekł z miejsca wypadku. W maju następnego roku zapadł wyrok skazujący aktora na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto aktor został zobowiązany do zapłacenia kary grzywny wynoszącej 10 tysięcy złotych.

tomasz stockinger

Więcej o:

tomasz stockinger

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.