Tomasz Stockinger przekazał przykrą wiadomość. "Musimy być nastawieni na najgorsze"

Tomasz Stockinger jest synem wokalistki Barbary Barskiej, która obecnie przebywa w domu opieki. Jak przekazał aktor, kobieta ostatnio podupadła na zdrowiu.

Barbara Barska urodziła się w wielodzietnej rodzinie i przyszła na świat jako dwunaste dziecko. Razem z siostrami Adrianną i Zofią tworzyła zespół Triola. Później występowała z orkiestrami Jana Cajmera i Kazimierza Turewicza. Razem z mężem Andrzejem Stockingerem doczekała się dwójki dzieci: córki Katarzyny, która została śpiewaczką operetkową, a także syna, Tomasza Stockingera, znanego aktora. Barbara Barska ma dziś 97 lat. W 2015 roku trafiła do domu opieki po tym, jak zwichnęła nogę. Tomasz Stockinger w nowym wywiadzie przekazał smutne wieści. Stan zdrowia jego mamy znacznie się pogorszył.

Zobacz wideo Stockinger żałuje udziału w "365 dniach"? Gorzkie słowa

Tomasz Stockinger o stanie zdrowia mamy. "Jest na ostatniej prostej"

Tomasz Stockinger w rozmowie z "Twoim Imperium" wprost powiedział, że razem z bliskimi przygotowują się na odejście mamy. "Moja mama jest na ostatniej prostej, ma 97 lat. Jest teraz naszą wielką troską. Martwimy się, jak długo będzie nam towarzyszyć, bo coraz bardziej się od nas oddala" - cytuje magazyn. Aktor dodał, że razem z rodziną regularnie ją odwiedza. Widzą, jak w ostatnim czasie osłabła.

Jest w domu opieki. Odwiedzamy ją, wspieramy, ale coraz bardziej traci chęć do życia. Mijający rok, letnie upały bardzo dały jej się we znaki, osłabiły. Niestety, musimy być nastawieni na najgorsze, bo w jej oczach gaśnie życie. Jesteśmy świadkami jej stopniowego odchodzenia. Choć jest to bardzo trudne, to jednak naturalne i musimy to zaakceptować

- przyznał. Ulgą dla Tomasza Stockingera jest to, że mama nie zmaga się z żadnymi uporczywymi dolegliwościami. W tych bolesnych chwilach największym pocieszeniem są dla niego wnuki. "Najważniejsze jest dla nas, że nie cierpi, nic ją nie boli. Jest po prostu coraz słabsza i powoli się z nami żegna. W trudnych chwilach pocieszeniem jest dla mnie widok wnucząt, młodego pokolenia, które tę sztafetę pokoleń niesie dalej. Oliwka i Adam są promieniami nadziei" - dodał. Zdjęcia wnuków Stockingera znajdziecie w galerii na górze strony.

Mama Tomasza Stockingera mieszka w domu opieki. "Jest tam otoczona troską"

Kiedy rodzina zdecydowała się, że najlepszym wyjściem dla Barbary Barskiej będzie dom opieki, aktor tłumaczył swoją decyzję w rozmowie z "Faktem". "Mama mieszkała sama na drugim piętrze. Kiedyś zwichnęła nogę, ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne" - mówił. Dodał wówczas, że wciąż jest sprawna psychicznie, a w ośrodku może liczyć na pomoc i najlepszą opiekę. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

 

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.