Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki. Kiedyś była gwiazdą estrady

Mama Tomasza Stockingera, Barbara Barska, znajduje się w domu opieki. Kobieta w latach 40. była znana jako wokalistka w zespole Siostry Triola.

Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki. Matką aktora jest Barbara Barska (94 lata) - artystka, która w latach 40. zasłynęła z występów wokalnych w zespole Siostry Triola. Jak mówi aktor "Klanu", było to najlepsze rozwiązanie ze względu na jej podeszły wiek.

Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki

Aktor "Klanu" w rozmowie z "Faktem" w 2015 roku przyznał, że oddanie mamy do ośrodka, w którym będzie miała stałą opiekę, było dla niej najlepszym rozwiązaniem. Kobieta już od jakiegoś czasu mieszkała sama na drugim piętrze, co było dla niej uciążliwe nie tylko przy codziennych obowiązkach, ale przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych:

Mama mieszkała sama na drugim piętrze. Kiedyś zwichnęła nogę, ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne.

Stockinger zapewniał, że jego mama w ośrodku znajduje się pod najlepszą opieką. Zdradził także, że choć jest starszą osobą, to wciąż jest w sprawnej kondycji psychicznej. 

Mama jest tam otoczona troską. Na miejscu są lekarze, są panie, które zrobią pranie czy gotowanie. To jest starsza osoba, dokucza jej ból, ale za to jest sprawna psychicznie i ma świetną pamięć.

Matka Tomasza Stockingera. Kim jest Barbara Barska?

Barbara Barska w latach 40. XX wieku występowała w zespole wokalnym Siostry Triola. Próbowała sił jako artystka solowa, lecz kiedy urodziła Tomasza niemal całkowicie oddała się rodzinie. Jak informował Stockinger w rozmowie z Andrzejem Dworakiem dla "Magazynu Rodzinnego", Barska przez 22 lata śpiewała także w chórze filharmonii. Choć nie wydała nigdy krążka długogrającego, to w latach 50. jej utwory były czasem puszczane w radiu. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.