Tomasz Barański

Tomasz Barański

Tomasz Barański jest tancerzem, choreografem oraz instruktorem tańca sportowego (specjalizacja jazzowa). Posiada międzynarodową mistrzowską klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich. Był uczestnikiem 5. edycji "You can dance. Występuje w "Tańcu z Gwiazdami" - razem z Eweliną Lisowską zdobył Kryształową Kulę w 5. edycji programu.

Data urodzenia: 19.12.1980 r.
Facebook: Facebook.com/tomasz.baranski.official.fanpage
Instagram: Instagram.com/tomaszbaranski
Związki: Edyta Herbuś, Klaudia Halejcio (2015-obecnie)

Tomasz Barański: życiorys i kariera

Tomasz Barański urodził się i wychowywał w Kielcach. W wieku 10 lat rozpoczął naukę tańca w Szkole Tańca i Wdzięku w Kielcach, założonej przez Roberta Kupisza oraz Małgorzatę Nitę. Wówczas startował w licznych konkursach tanecznych. Przez wiele lat tańczył w parze z Edytą Herbuś, z którą zdobył tytuł międzynarodowych mistrzów Czech do lat 14 i 2. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów. Ponadto, zdobył trzy Puchary Polski oraz trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. W Kielcach ukończył studia licencjackie na Wszechnicy Świętokrzyskiej (kierunek: wychowanie fizyczne). W 2002 r. rozpoczął współpracę z Agustinem Egurrolą, tańcząc w grupie VOLT. Barański prowadził również Szkołę Tańca "Revolution" w Józefowie. W 2010 r. wystartował w programie "You can dance. Po prostu tańcz". Dotarł aż do półfinału. Mimo przegranej, otrzymał od sponsorów bilet do Nowego Jorku, aby mógł doskonalić swoje umiejętności na Broadwayu. Następnie zaangażowano go do "Tańca z Gwiazdami". Zadebiutował w 12. edycji show, uczył tańca Marię Niklińską - zajęli 6. miejsce. Do programu wrócił w 1. edycji show, emitowanym już na Polsacie. Wówczas tańczył z Klaudią Halejcio (4. miejsce), a następnie z Tatianą Okupnik (3. edycja, 2. miejsce), Eweliną Lisowską (4. edycja, 1. miejsce) oraz Katarzyną Stankiewicz (5. edycja, 7. miejsce).

Tomasz Barański: życie prywatne

Tomasz Barański w 2014 r. zachorował na raka nerki. Z powodu ciężkiej choroby zrezygnował z pracy zawodowej m.in. udziału w kolejnej edycji "TzG". Tancerz przeszedł operację. Obecnie jest pod stałą kontrolą lekarzy.

Tancerz przez 12 lat był w związku z Edytą Herbuś, która także była jego partnerką taneczną. Mimo rozstania, wciąż utrzymują przyjacielskie relacje. Gdy Barański brał udział w "YCD", mówiło się, że zamierza oświadczyć się Herbuś, jeżeli zostanie zwycięzcą programu. Wiosną 2014 r. w "Tańcu z Gwiazdami" poznał aktorkę Klaudię Halejcio. Od 2015 r. oficjalnie są parą.

Zobacz także:

Edyta Herbuś - Klaudia Halejcio - Taniec z gwiazdami - Agnieszka Kaczorowska

tomasz barański

Więcej o:

tomasz barański

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.