Tamara Arciuch

Tamara Arciuch

Tamara Arciuch jest aktorką teatralną, filmową, telewizyjną oraz dubbingową. Ukończyła Państwową Szkołę Teatralną. Występowała m.in. w teatrach w Gdańsku i Krakowie. Grała w popularnych produkcjach telewizyjnych tj. "Halo Hans!", "Niani", a obecnie w serialach "Ojciec Mateuszu" i "M jak Miłość".

Data urodzenia: 24.05.1975 r.
Miejsce urodzenia: Skierniewice
Wzrost: 1,73 m.
Facebook: Facebook.com/tamara.arciuch.1
Instagram: instagram.com/tamara.arciuch
Związki: Bernard Szyc (1997-2011; rozwód), Bartłomiej Kasprzykowski (2011-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Krzysztof Szyc (ur. 1999 r.), Michał Kasprzykowski (ur. 2010 r.)

Tamara Arciuch: życiorys i kariera

Tamara Arciuch Urodziła się w Skierniewicach, a studiowała w Krakowie. W 1998 r. skończyła krakowską PWST. Pod koniec studiów zadebiutowała w Teatrze Ludowym w Krakowie, w 1997 r. Przez rok była etatową aktorką tego teatru. Przez siedem lat miała etat w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Zagrała także jedną z głównych ról w musicalu "Chicago" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 1997 r. po raz pierwszy zagrała w filmie i serialu - wcieliła się w postać Agaty w "Młodcy wilkach 1/2" oraz Ani Laskowskiej w serialu "Tygrysy Europy". W 2000 r. Wystąpiła w brytyjskim miniserialu "Anna Karenina". Tego samego roku otrzymała również angaż do serialu "Adam i Ewa". Wystąpiła w pojedynczych odcinkach "Lokatorów", "Na dobre i na złe", "Kryminalnych", "Egzaminu z życia" czy "Usta usta". Większe role zagrała w serialach "Oficer", "Camera Café", "Pierwsza miłość", "Halo Hans!" czy "Teraz albo nigdy!". W latach 2005-2009 wcielała się w postać Karoliny Łapińskiej w "Niani". Od 2010 r. gra w "Ojcu Mateuszu" i "M jak Miłość". Na swoim koncie ma role w komediach tj. "Wesele", "Złoty środek", "Los numeros", "Och, Karol 2", "Wojna żeńsko-męska" oraz "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Zagrała także w wielokrotnie nagradzanych produkcjach "Lincz" i "Mniejsze zło". Arciuch użyczyła swojego głosu w kilku filmach animowanych m.in. sześciu częściach filmu o Dzwoneczku (prod. Walta Disneya) czy "Toy story 3".

Tamara Arciuch: życie prywatne

Tamara Arciuch w latach 1997-2007 była związana z Bernardem Szycem, z którym ma syna, Krzysztofa. Aktorka rozstała się z mężem. W 2007 roku na planie "Halo Hans!" poznała Bartka Kasprzykowskiego. Choć jej małżeństwo już się zakończyło, rozwód dostała dopiero po czterech latach walki w sądzie. W 2010 r. urodził się syn aktorskiej pary, Michał. Po rozwodzie w 2011 r., Arciuch wzięła cichy ślub z Kasprzykowskim.

Zobacz także:

Bartek Kasprzykowski - M jak miłość - Agnieszka Dygant - Twoja twarz brzmi znajomo

tamara arciuch

Więcej o:

tamara arciuch