Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway to polski raper i autor tekstów. Członek duetu Taconafide. Uznawany za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

Prawdziwe imię i nazwisko: Filip Tadeusz Szcześniak
Data urodzenia: 29 lipca 1990
Miejsce urodzenia: Kair, Egipt
Facebook: www.facebook.com/tacohemingway
Instagram: www.instagram.com/tacohemingway
Związki: Katarzyna Kunda, Iga Lis (obecnie)

Taco Hemingway – dzieciństwo:

Filip Szcześniak urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze, gdzie jego rodzice byli na kontrakcie. Pochodzi z zamożnego domu. Gdy Filip miał dwa lata, przeprowadził się z rodzicami z Egiptu do Chin. Tam chodził początkowo do angielskiego przedszkola, a następnie do chińskiego. Niestety, ze względu na barierę językową i kulturową, miał problemy komunikacyjne z innymi dziećmi. Po ukończeniu przez Filipa przedszkola całą rodziną wrócili do Polski. Zamiast sztandarowego (dla hip-hopowego środowiska) blokowiska zamieszkali w bliźniaku w Starej Miłosnej pod Warszawą.

Taco Hemingway – kariera:

Raper zaczął nagrywać w 2011 roku. Wtedy też wyszedł jego pierwszy mixtape, anglojęzyczny „Who Killed JFK” pod pseudonimem Foodvillain. Już rok później wypuścił kolejny minialbum „Young Hems” – tym razem już jako Taco Hemingway. Największą popularność przyniósł mu jednak album nagrany w języku ojczystym, „Trójkąt Warszawski”, który wyszedł w 2014 roku. Dzięki sukcesowi płyty dołączył do wytwórni Asfalt Records. Razem wydali minialbum „Umowa o dzieło”. W 2016 wyszedł „Wosk” oraz „Marmur”. Minialbum „Szprycer” wyszedł rok później, w 2017. W 2018 wraz z Quebonafide połączyli siły i stworzyli album „Soma 0,5 mg”. Utwór „Tamagotchi” zdobył 1. miejsce większości polskich stacji radiowych.

Taco Hemingway – życie prywatne:

Filip Szcześniak bardzo chroni swoje życie prywatne. Po tym jak zaczęły interesować się nim portale plotkarskie, usunął wszystkie prywatne zdjęcia ze swoich kont społecznościowych. W przeszłości przez lata związany był z Katarzyną Kundą. Obecnie spotyka się z Igą Lis, córką Kingi Rusin i Tomasza Lisa.

Taco Hemingway – ciekawostki:

- Nigdy nie miał problemów z nauką. W dwóch językach (polskim i angielskim) mówił już od najmłodszych lat. Z matką i siostrą porozumiewał się w języku angielskim, natomiast z ojcem – po polsku.
- To własnie od ojca zaraził się pasją do rapu
- Studia magisterskie ukończył w Londynie, gdzie mieszkał razem z dziewczyną
- To on jest autorem filmów „Hitler w poszukiwaniu elektro” na YouTube, które w 2010 biły rekordy oglądalności

taco hemingway

Więcej o:

taco hemingway

Copyright © Agora SA