Baba wielkanocna od Magdy Gessler? A kogo na nią stać!

Do świąt Wielkanocnych został już niespełna miesiąc. Najwyższy więc czas rozpocząć planowanie tego czasu. Jeśli ktoś marzy, by na jego świątecznym stole pojawiła się baba od samej Magdy Gessler, musi liczyć się ze sporymi wydatkami.

Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl.

Magda Gessler to prawdziwa ikona telewizji i królowa wśród polskich restauratorów. Telewidzowie pokochali jej "Kuchenne rewolucje". 24. sezon programu jest emitowany przez stację TVN i cieszy się niesłabnącą popularnością. Przy okazji wszelkich świąt, jak bumerang wraca temat wysokich cen potraw, które w swoich restauracjach i cukierniach oferuje gwiazda. Jak jest w tym roku? Okazuje się, że jeśli chcemy na swoich wielkanocnych stołach cieszyć się smakiem słodkości od Magdy Gessler, będziemy musieli za to słono zapłacić.

Zobacz wideo Magda Gessler radzi, co powinni zrobić właściciele restauracji, by przerwać kryzys

Święta z Magdą Gessler. Najdroższa kaczka, ale za babę i makowca też słono zapłacimy

Warto podkreślić, że restauratorka stawia na sprawdzone produkty wysokiej jakości, a to przecież zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną. Z pewnością szalejąca inflacja i wszechobecna drożyzna tylko to potęgują. Jakiś czas temu w wywiadzie dla "Faktu" restauratorka wyznała, że "drogo" w jej pojmowaniu nie istnieje.

Drogie to jest coś, co jest fatalne, brzydkie i niesmaczne. Jeżeli coś jest genialne, robione z bardzo dobrych produktów, to znaczy, że drogo nie istnieje. Dla dobrych rzeczy nie istnieje. Jeżeli ktoś wkłada w to serce, z taką ilością żółtek, pracy i czasu, to znaczy, że to nie jest drogo. Zresztą kolejka ma 2,5 kilometra. Ludzie weryfikują ceny.

Jeśli więc nie chcemy spędzić długich godzin w kuchni na gotowaniu, tylko cieszyć się potrawami sygnowanymi przez Gessler, powinniśmy liczyć się ze sporymi kosztami.W przypadku ciast najdroższy jest makowiec - 130 zł. Koszt wielkanocnej baby to wydatek około 80 zł. Przy czym zaledwie 3 lata temu za babę drożdżową od Magdy Gessler trzeba było zapłacić około 50 zł. Ceny świątecznych mazurów mieszczą się w przedziale 60-65 zł, a do wyboru mamy smak z konfiturą z płatków róży, białą czekoladą i kardamonem, bądź też kajmakowy z prażonymi orzechami. Za paschę wielkanocną zapłacimy 25 zł, a kilka nadziewanych szynką jaj - 35 zł. Najdroższa opcja to kaczka pieczona po polsku z antonówką. Za taki rarytas musimy zapłacić 150 zł. Łączna cena za świąteczne śniadanie może przyprawić o zawrót głowy. Mimo wszystko skusicie się na Wielkanoc z Magdą Gessler?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.