Mąż Agaty Mróz: Mam dziewczynę. Potem o samotnym wychowaniu córki: "Jest poczucie winy, bo..."

Agata Mróz zmarła w 2008. Dwa miesiące wcześniej urodziła córkę Lilianę. O samotnym ojcostwie i układaniu życia na nowo, jej mąż, Jacek Olszewski, opowiedział w studiu "Dzień Dobry TVN".

Jedna z najlepszych polskich siatkarek, Agata Mróz, zmarła 4 czerwca 2008 po wieloletniej walce z chorobą szpiku kostnego. 4 kwietnia tego roku urodziła córkę Lilianę. O wyzwaniach samotnego ojcostwa  Jacek Olszewski powiedział w rozmowie z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman.

Największym wyrzeczeniem jest chyba to, że nie można sobie wychodzić, kiedy się chce, chyba że zorganizuje się cały sztab ludzi, którzy będą opiekować się dzieckiem. Mam wtedy jednak takie poczucie winy, że komuś to dziecko podrzucam, nie jest to fajne - powiedział.

Na pytanie Wellman, czy może w tym zakresie liczyć na pomoc najbliższych, w tym przyjaciół i partnerki, powiedział:

Mam dziewczynę, znajomych, przyjaciół i pracę, którą bardzo lubię. Można to wszystko pogodzić - stwierdził.

O tym, że jest gotowy na nową miłość, mówił w 2014 roku w rozmowie z "Galą". Jak wyznał, do poszukiwań namawia go córka.

Wierzę w miłość. Ale wiem, że mam mieć kobietę dla siebie, nie dla córki. Ostatnio Lilka powiedziała: "Tato, idź na disco, znajdź sobie dziewczynę". Zapytałem ją - dobrą dla mnie czy dla niej. "Taką, żeby była dobra i dla ciebie, i dla mnie", usłyszałem.

EK

Więcej o: