Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną i radiową oraz producentką. W latach 80. była również reżyserem filmów fabularnych. Urodziła się i wychowywała w Warszawie. Uczęszczała do II L.O. im. Batorego w Warszawie. Jest magistrem Wydziału Filologii Polskiej i Historii Sztuki UW.Data urodzenia: 02.03.1961 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Związki: Krzysztof Wellman (1987 - obecnie)
Dzieci: Jakub Wellman (ur. 1993 r.)

Dorota Wellman - kariera

Dorota Wellman przez kilka lat pracowała przy reżyserii filmów fabularnych. Pierwszym był "Stan wewnętrzny" z 1983 r. Trzy lata później współpracowała przy produkcjach "Do domu" oraz "Szkoła kochanków, czyli Cosi Fan Tutte". Pełniła funkcję drugiego reżysera przy filmach "Schodami w górę, schodami w dół" (1988 r.), "Ostatni dzwonek" (1989 r.) i "Stan strachu" (1989 r.). Pracę w mediach rozpoczęła w Radiu Solidarność. W kolejnych latach pracowała w Radiu Eska - była prezenterką, a później dyrektorem programowym. Prowadziła audycje w Radiu Zet ("Bulion") i w Tok FM ("TOK o'clock", w latach 2005-2006). Pracę w telewizji rozpoczęła w TVP. Była współtwórcą m.in. programów "Goniec", "Tylko w Jedynce", "Bohaterowie, skandaliści i inni". Równolegle prowadziła talk-show "Szpila" w Polsacie. W 2002 r. wystartował magazyn poranny "Pytanie na śniadanie" - Wellman została jedną ze współprowadzących. Przez pięć lat prowadziła program w duecie z Marcinem Prokopem. Oprócz "PnŚ" prowadzili razem "Podróże z żartem" (wrzesień 2006-październik 2007) oraz cykl koncertów TVP2 i Radia Eska Hity Na Czasie. W TVP2 poprowadziła trzy edycje programu "Konsument", realizowanym przy współpracy z UOKiK. We wrześniu 2007 r. wraz z Marcinem Prokopem przeszła do konkurencyjnej stacji, TVN. Zostali jedną z par gospodarzy śniadaniowego programu "Dzień dobry TVN", gdzie pojawiają się do dziś. W 2008 r. wspólnie prowadzili program edukacyjno-rozrywkowy "Clever - widzisz i wiesz". W tym samym roku rozpoczęła pracę w TVN Style. W latach 2008-2009 została prowadzącą talk-show "Ten jeden dzień", a następnie program literacki "Czytam, bo lubię" (listopad 2009-czerwiec 2010 r.). W latach 2011-2015 r. była współprowadzącą programu "Miasto kobiet". Początkowo prowadziła go z Magdą Mołek, a następnie z Pauliną Młynarską. Z Młynarską napisała książkę "Kalendarzyk niemałżeński" (2013 r.). Jest autorką książek "Arytmia uczuć" (2008 r.; wywiad z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim), "Jak nie mogę być modelką?" (2014 r.) oraz "Jak zostać zwierzem telewizyjnym?" (2015 r.). Ponadto pisała felietony do pism "Gala", "VIVA! Kino", "Gala Filmowa", "Magazyn Wprost dla Kobiet" (dodatek do "Wprost"). Pracowała w redakcji "Viva!" (sierpień 2006 r.). Współpracownica z "Fashion Magazine" i "Existence".

Dorota Wellman - życie prywatne

Dorota Wellman jest żoną fotografa, Krzysztofa Wellmana. Poznali się na planie filmu "Schodami w górę, schodami w dół" - Wellman wykonywał zdjęcia, a dziennikarka wówczas pracowała w produkcji. W 1993 r. urodził się ich syn, Jakub.

dorota wellman

Więcej o:

dorota wellman

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.