Mrozu

Mrozu

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, to polski wokalista, instrumentalista, producent muzyczny. Gra przede wszystkim muzykę inspirirowaną gatunkami pop, R&B, hip-hop i reggae. Do jego największych hitów należą m. in. "Miliony monet" czy "Nic do stracenia".

Data urodzenia: 22 lipca 1986 r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Prawdziwe imię i nazwisko: Łukasz Mróz
Facebook: Facebook.com/MrozuFB
Instagram: @mrozu_
Związki: Marina Łuczenko (do 2012)

Mrozu - kariera muzyczna

Łukasz Mróz przyszedł na świat 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu, gdzie ukończył klasę o profilu teatralnym w Zespole Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej. Od najmłodszych lat interesował się muzyką i starał się szlifować swój wokal. Występował w musicalach młodzieżowych w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart.
Pierwsze utwory Mrozu nagrywał z wrocławskim raperem Wozem. Efektem tej współpracy był między innymi hit "Jestem imprezą", który został doceniony przez Radio Eska i umieszczony na jednej ze składanek radia. Następnie zaczął współpracę z DJ'em Kennethem z Holandii i Mr. Kingloverem z Jamajki, z którymi stworzył projekt Party Soldiers. Jako producent współpracował m.in. z takimi artystami jak: Jamal, Natural Dread Killaz, EastWest Rockers, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa, Bob One.
W 2009 roku Mrozu zdecydował się na wydanie debiutanckiego albumu "Miliony monet" wydany przez Pink Crow Records. Tytułowy utwór "Miliony monet" okazał się wielkim hitem i był nominowany do Viva Comet i Eska Music Awards, Superjedynka, Złoty Dziób.
W 2010 roku Mrozu wydał drugą płytę "Vabank", z której pochodzą utwory "Miasto płonie", "Wait up", "Horyzont".
W 2014 roku ukazał się trzeci studyjny album "Rollercoaster" wydany przez Warner Music Polska. Przyniósł on przełom w karierze artysty, którego styl nieco dojrzał i zaczął oscylować wokół innych gatunków muzycznych. Oprócz popu słychać tu wpływy r'n'b, elementy chóru, organy Hammonda, rock'n'roll. Z albumu pochodzą przeboje: "Jak nie my to kto" (z Thomsonem z Afromental), "Nic do stracenia" (z grupą Sound'n'Grace), "1000 metrów nad ziemią", "Poza logiką", "Huragan".

Mrozu - życie prywatne

Przez jakiś czas Mrozu spotykał się z wpolską wokalistką Mariną Łuczenko (obecnie narzeczona bramkarza Wojciecha Szczęsnego).

Zobacz także:

Marina Łuczenko - Peja - Sylwia Grzeszczak

mrozu

Więcej o:

mrozu