Mrozu

Mrozu

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, to polski wokalista, instrumentalista, producent muzyczny. Gra przede wszystkim muzykę inspirirowaną gatunkami pop, R&B, hip-hop i reggae. Do jego największych hitów należą m. in. "Miliony monet" czy "Nic do stracenia".

Data urodzenia: 22 lipca 1986 r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Prawdziwe imię i nazwisko: Łukasz Mróz
Facebook: Facebook.com/MrozuFB
Instagram: @mrozu_
Związki: Marina Łuczenko (do 2012)

Mrozu - kariera muzyczna

Łukasz Mróz przyszedł na świat 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu, gdzie ukończył klasę o profilu teatralnym w Zespole Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej. Od najmłodszych lat interesował się muzyką i starał się szlifować swój wokal. Występował w musicalach młodzieżowych w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart.
Pierwsze utwory Mrozu nagrywał z wrocławskim raperem Wozem. Efektem tej współpracy był między innymi hit "Jestem imprezą", który został doceniony przez Radio Eska i umieszczony na jednej ze składanek radia. Następnie zaczął współpracę z DJ'em Kennethem z Holandii i Mr. Kingloverem z Jamajki, z którymi stworzył projekt Party Soldiers. Jako producent współpracował m.in. z takimi artystami jak: Jamal, Natural Dread Killaz, EastWest Rockers, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa, Bob One.
W 2009 roku Mrozu zdecydował się na wydanie debiutanckiego albumu "Miliony monet" wydany przez Pink Crow Records. Tytułowy utwór "Miliony monet" okazał się wielkim hitem i był nominowany do Viva Comet i Eska Music Awards, Superjedynka, Złoty Dziób.
W 2010 roku Mrozu wydał drugą płytę "Vabank", z której pochodzą utwory "Miasto płonie", "Wait up", "Horyzont".
W 2014 roku ukazał się trzeci studyjny album "Rollercoaster" wydany przez Warner Music Polska. Przyniósł on przełom w karierze artysty, którego styl nieco dojrzał i zaczął oscylować wokół innych gatunków muzycznych. Oprócz popu słychać tu wpływy r'n'b, elementy chóru, organy Hammonda, rock'n'roll. Z albumu pochodzą przeboje: "Jak nie my to kto" (z Thomsonem z Afromental), "Nic do stracenia" (z grupą Sound'n'Grace), "1000 metrów nad ziemią", "Poza logiką", "Huragan".

Mrozu - życie prywatne

Przez jakiś czas Mrozu spotykał się z wpolską wokalistką Mariną Łuczenko (obecnie narzeczona bramkarza Wojciecha Szczęsnego).

Zobacz także:

Marina Łuczenko - Peja - Sylwia Grzeszczak

mrozu

Więcej o:

mrozu

Wypowiedzi na forum o:

mrozu

 • Re: Remigiusz Mróz Hashtag

  Co Cię w ogóle skusiło? Rozumiem, że na dworze zrobiło się gorąco, ale żeby zaraz Mrozem się ratować. -- come to the dark side, we have cookies!

 • Re: Remigiusz Mróz Hashtag

  Pomyślałam,że dam szansę. Byłam w euforii po przeczytaniu 3 i 4 tomu Genialnej Przyjaciółki i tak z dobrego serca pochylilam się nad Mrozem. -- czułe słówka

 • Masło shea/ kawowe na mróz?

  Czy masło shea albo masło kawowe nadają się jako ochrona skóry twarzy na mróz i wiatr? Skóra wrażliwa, sucha. (plus filtr, wiadomo). Jadę w góry na tydzień i planuję jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz, a mam tylko te dwa masła. Ochronią?

 • Mróz w USA. Na termometrach nawet -42 stopnie...

  ...Teksas pod śniegiem. To kogo z Was dotknęło? Co się dzieje u Magdaleny w Minnesocie i u Biskotti w Kanadzie to aż boję się pomyśleć...

 • Spacer w silny mróz- zdrowo?

  Najbliższe dni mają być mroźne, nawet bardzo- a ja sobie umyśliłam, że wieczorkiem w sobotę przejdę się z koleżanką do parku, aby trochę nacieszyć się zimą i pogadać. Ciepło się ubierzemy, Tymczasem moj chłop zaczął mi brzeczęć nad uchem, że na pewno zmarznę, przeziębie się, po łazić po mrozie i co

 • Pies na dworze na mrozie

  Cześć, Temat zapewne znany i wałkowany, lecz mój przypadek jest dość specyficzny i prosiłbym o radę... Adoptowałem szczeniaka (2 miesiące). Kundelek pół owczarek niemiecki, ćwierć bernardyn. Urodzony na dworze i tam też spędził swoje 2 pierwsze miesiące przy matce. Jedynak, grubiutki, futro grube i

 • Re: Mróz

  Oj mój drogi, wrzuć na luz Jest zima to musi być mróz

 • Remigiusz Mróz - Kasacja

  Długo broniłam się przed Mrozem ale w końcu po namowach koleżanki, że seria z Chyłką nie jest taka zła jak pozostałe, sięgnęłam po "Kasację" a wcześniej nawet ją kupiłam. I nie chcę nawet myśleć jak złe są tamte pozostałe skoro ta jest tą lepszą. Nic się w tej książce nie klei, jest bezsensowna tak

 • Mróz proponuje

  "Nie jestem pewien, czy jeden polityk mógłby to wszystko posklejać, nawet gdyby miał jakieś cudowne cechy mediacyjne. Wolałbym, żeby zrobili to dwaj obecni ideowi przywódcy skłóconych obozów, ramię w ramię . W idealnym świecie w końcu doszliby do wniosku, że konflikt między nimi przynosi więcej

 • Re: Oj, mróz

  > Nie było -60, jak zauważył Whatsup, ile dokładnie, to nie chce mi sie sprawdzać "Jak obecnie wygląda sytuacja pogodowa w Teksasie? - Wczoraj w okolicach San Antonio było -8 st. C. Zamarzły pompy gazu i wiatraki prądotwórcze. Jak zabrakło prądu, przestały działać pompy wody i zamarzły wodociągi.