Książę Harry nie wróci do Wielkiej Brytanii. Powód? Dwie osoby z rodziny protestują

W mediach pojawiły się informacje o tym, że książę Harry ma zamiar powrócić do królewskich obowiązków. Najprawdopodobniej tak się jednak nie stanie. Znamy powód. Meghan Markle i książę William nie wyrażają zgody na taki scenariusz.

5 lutego media obiegła informacja o tym, że król Karol III ma nowotwór. Pałac Buckingham wydał oświadczenie. "Podczas niedawnego zabiegu szpitalnego króla z powodu łagodnego powiększenia prostaty, odnotowano osobną niepokojącą kwestię. Późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka" - czytaliśmy w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Książę Harry bardzo przejął się tą informacją. Wrócił nawet do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się ze swoim ojcem. Wizyta trwała jedynie 30 minut. Teraz pojawiły się plotki o powrocie księcia Harry'ego do pełnienia oficjalnych obowiązków w rodzinie królewskiej. Jest jednak pewna przeszkoda.

Zobacz wideo Plotek Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Książę William nie chce powrotu księcia Harry'ego do Wielkiej Brytanii. "Doradził swojemu ojcu"

Jak donosi "The Mirror", książę Harry rozważał powrót do pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Podobno miał w planach spędzać sześć miesięcy w Stanach Zjednoczonych, a później przylatywać na kolejne pół roku do Wielkiej Brytanii. Ten scenariusz nie jest jednak prawdopodobny. Autor książek o rodzinie królewskiej, Tom Quinn, opowiedział o tym, że książę William nie zgodzi się na powrót brata. Stanowczo wyraził swoje zdanie. - Rozmawiałem z bliskim przyjacielem króla Karola III, który uważa, że nawet gdyby monarcha chciał przyjąć ofertę powrotu swojego syna, czego nie planuje, to nie zrobi tego, ponieważ książę William nie zgadza się z pomysłem - mówił. Tom Quinn zdradził także informacje na temat relacji braci. - Powiedzenie, że książę Harry i książę William nie są w dobrych stosunkach, jest bardzo łagodnym określeniem całej sytuacji (...) Książę William doradził ojcu, aby nie pozwalał wracać swojemu synowi z powrotem (...) Królewski twórca problemów, tak właśnie książę Harry jest postrzegany przez swojego brata - powiedział Tom Quinn dla "The Mirror". 

 

Meghan Markle również nie zgodzi się na wyjazd księcia Harry'ego ze Stanów Zjednoczonych. "Jest temu absolutnie przeciwna"

Tom Quinn opowiedział również o Meghan Markle, która nie wyraża zgody na powrót księcia Harry'ego do Wielkiej Brytanii. - Jest temu absolutnie przeciwna - wyznał dla "The Mirror". Autor książki o rodzinie królewskiej zastanowił się także nad możliwością samotnego powrotu syna króla Karola IIII. Jego zdaniem to się nie wydarzy. - Książę Harry nie wróci do Wielkiej Brytanii bez Meghan, nawet na kilka miesięcy. Musiał złożyć tę ofertę, ponieważ każde inne zachowanie wyglądałoby na bezduszne - mówił Quinn w "The Mirror". ZOBACZ TEŻ: Wściekła królowa Camilla kazała księciu Harry'emu "nigdy nie wracać". Jego zachowanie przelało czarę goryczy

Meghan Markle i książę HarryMeghan Markle i książę Harry Fot. REUTERS/Jennifer Gauthier

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.