Co za wieści! Sąd zmienił wyrok w sprawie Antka Królikowskiego. Aktor komentuje

Antek Królikowski w styczniu usłyszał wyrok, ale nie do końca się z nim zgadzał. Złożył apelację i właśnie dowiedzieliśmy się, co z tego wyszło. Aktor ma powody do radości!

Antek Królikowski w ostatnim czasie nie miał zbyt dobrej sławy. Aktor i Joanna Opozda, z którą pobrał się w 2021 roku, weszli na wojenną ścieżkę i publicznie prali brudy. Aktorka zarzucała mężowi, z którym się rozstała, że nie płacił alimentów na syna, a także za często go nie odwiedzał. Oprócz tego doszły problemy z prawem - okazało się, że celebryta prowadził samochód pod wpływem marihuany. W styczniu 2024 roku Królikowski usłyszał wyrok, od którego się odwołał. Co się zmieniło w jego sprawie? "Super Express" dotarł do nowych informacji i skontaktował się z aktorem. 

Zobacz wideo Byli jedną z najgorętszych par w show-biznesie

Antek Królikowski ma powody do radości. Sąd zmienił mu wyrok

Na początku roku sąd ogłosił, że Antoni Królikowski ma zakaz prowadzenia samochodu przez trzy lata.  Aktor oprócz tego został skazany na rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu. Sąd nakazał mu poza tym zapłacić pięć tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty sądowe. Jednak jego adwokat zdecydował się powalczyć o złagodzenie kary. Wszystko po to, by jego klient nie musiał podchodzić ponownie do egzaminu na prawo jazdy. Chodzi o zdarzenie z 2023 roku. Aktor został zatrzymany przez policję, a podczas badania okazało się, że w miał być "pod wpływem środków odurzających". Celebryta wydał wtedy oświadczenie, w którym wyjaśnił, dlaczego wykryto marihuanę. 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie w IX Wydziale Karnym Odwoławczym ogłosił zmiany korzystne dla Antka. Jak podaje "Super Express", "sędzia Anna Szymacha-Zwolińska uznała, że aktor, który 18 lutego 2023 r. koło godz. 16 w Warszawie prowadził swoje audi, będąc, jak uznał poprzedni sąd, pod wpływem marihuany, był nie pod jej wpływem, a znajdował się w stanie po spożyciu i kwalifikuje czyn ten jako wykroczenie". Zmniejszono mu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do dwóch lat. Dajcie znać w naszej sondzie, czy zgadzacie się z nowym postanowieniem sądu. 

Antek Królikowski komentuje 

Dziennikarze skontaktowali się z Królikowskim, by dowiedzieć się, co myśli o tej pomyślnej dla niego decyzji. 35-latek nie kryje radości. "Regularne stosowanie medycznej marihuany niesie ryzyko utrzymywania się THC we krwi. Teraz już to wiem i daje mi to szanse na korzystanie z leczenia w sposób bardziej świadomy. Wielu pacjentów medycznej marihuany mierzy się z podobnymi problemami. Mam nadzieję, że ten wyrok da im wiedzę, pozwoli korzystać z leczenia, nie narażając się na tak poważne konsekwencje" - wyznał w rozmowie z "SE". Dodał też, że:

Sąd uznał, że śladowe ilości THC, wynikające z regularnego stosowania, nie świadczą automatyczne o zaburzeniach motorycznych i niebezpieczeństwie na drodze

Aktor podziękował także za pośrednictwem mediów tym, którzy go wspierali w tym trudnym dla niego czasie, a także zwrócił się do chorych osób. "Wszystkim pacjentom życzę dużo zdrowia" - przekazał Królikowski. Zdjęcia Antka, także z radosnych chwil z Joanną Opozdą, znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Zgadzacie się z nowym postanowieniem sądu ws. Antka Królikowskiego?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.