Kim jest żona Macieja Wąsika? Kariera Romy Wąsik wzbudziła wiele kontrowersji

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są ostatnio na ustach wszystkich. Zainteresowanie opinii publicznej budzą rodziny polityków i ich życie prywatne. Okazuje się, że żona jednego z zatrzymanych polityków zrobiła błyskawiczną karierę w jednej z państwowych Instytucji. Co wiadomo o Romie Wąsik?

Polskie media żyją ostatnio sprawą Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. We wtorek 9 stycznia byli ministrowie zostali zatrzymani przez policję na terenie Pałacu Prezydenckiego. Andrzej Duda zapowiedział już, że "nie spocznie", dopóki nie zostaną oni zwolnieni z aresztu. Roma Wąsik, żona polityka, przekazała, że jej mąż rozpoczął protest głodowy. O kobiecie jakiś czas temu było głośno w kontekście kontrowersyjnego awansu. Kim jest ukochana Macieja Wąsika?

Zobacz wideo Maciej Stuhr teraz chce rozśmieszać ludzi. "Czas, by aktorzy nie zajmowali się polityką"

Kim jest żona Macieja Wąsika? Kariera Romy Wąsik wzbudziła wiele kontrowersji

Romualda Wąsik, podobnie jak jej mąż, związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. W przeszłości była radną dzielnicy Praga-Południe z ramienia partii Jarosława Kaczyńskiego. Od kilku lat pracuje natomiast w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Jej błyskawiczny awans wzbudził sporo kontrowersji. Według informacji podanych przez Wirtualną Polskę, żona byłego ministra w ciągu kilkunastu miesięcy awansowała bowiem na dyrektora centrali GIS.

Maciej Wąsik odpierał jednak wszelkie zarzuty o nepotyzm. Roma Wąsik może pochwalić się bowiem imponującym wykształceniem. Ma w swoim dorobku także liczne publikacje naukowe z dziedziny biochemii.

Moja żona posiada odpowiednie kwalifikacje i ma doświadczenie naukowe do zajmowania tego stanowiska. Jest z wykształcenia chemikiem i biochemikiem, jest absolwentką Wydziału Chemii UW oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Posiada doktorat z chemii i biochemii w Polskiej Akademii Nauk

- zapewniał w rozmowie z portalem.

Maciej WąsikMaciej Wąsik Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Czym zajmuje się Roma Wąsik w GIS? Żona polityka pełni odpowiedzialną funkcję

Romualda Wąsik pracuje w Głównym Inspektoracie  Sanitarnym od 2019 roku. Zaczynała tam karierę jako ekspertka w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi. W ciągu kilkunastu miesięcy sekcja zmieniła nazwę na Departament Nadzoru nad Środkami Zastępczymi, a żona polityka została jej szefową. Według oficjalnych informacji, Wąsik odpowiada za nadzór nad polityką dotyczącą substancji chemicznych i ich mieszanin, detergentów, produktów biobójczych, produktów kosmetycznych, niektórych substancji wykorzystywanych do produkcji narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Maciej Wąsik i Mariusz KamińskiMaciej Wąsik i Mariusz Kamiński Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.