Magdalena Ogórek traci pracę. Radiostacja nie przedłuża kontraktu

Czarne chmury zbierają się nad karierą Magdaleny Ogórek? Wczoraj informowaliśmy, że wkrótce może pożegnać się z pracą w TVP. Teraz okazuje się, że jej kontrakt w jednej z lokalnych radiostacji nie będzie przedłużany.

Magdalena Ogórek w ostatnich latach prężnie rozwijała swoją karierę jako naczelnej zwolenniczki obozu rządzącego w TVP. Pracownica telewizji publicznej wyraźnie zapomniała o dawnych poglądach, gdy startowała jako kandydatka na prezydentkę z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rządy Prawa i Sprawiedliwości właśnie dobiegają końca, a wiąże się to także ze znacznymi zmianami w mediach publicznych. Właśnie okazało się, że program Magdaleny Ogórek zniknie z anteny regionalnej radiostacji. 

Zobacz wideo Hołownia kontra dziennikarz TVP. Mocne słowa

Magdalena Ogórek zniknie z anteny Radia Opole. Nie tylko jej umowa nie zostanie przedłużona

Magdalena Ogórek w Radiu Opole pojawiała się w cyklicznych audycjach "Suma tygodnia" i "Zagrabione". Teraz okazuje się, że już wkrótce zniknie z anteny rozgłośni. Umowa z dziennikarką wygasa w grudniu tego roku i nie ma pomysłów, żeby ją przedłużać. Jak podaje portal Wirtualne Media, decyzją szefów stacji z anteny znikną także audycje Michała Rachonia, Piotra Cywińskiego, Piotra Semki i Piotra Goćka. "Umowy nie będą przedłużone z powodu niejasnej sytuacji finansowej mediów publicznych, w tym Radia Opole, w 2024 roku" - powiedział Tomasz Cichoń, redaktor naczelny Radia Opole. Na temat cięć wypowiedział się też Piotr Wójtowicz, prezes radiostacji. "Poinformowaliśmy naszych współpracowników, że nie przedłużamy z nimi umów ze względu na niejasną sytuację związaną z finansowaniem mediów publicznych w 2024 r. (...). Wprowadzamy oszczędności tam, gdzie możemy, ale nie kosztem naszych etatowych pracowników. Nie wiemy, czy dostaniemy rekompensatę, czy nie" - powiedział Wójtowicz w rozmowie z "Pressserwis". 

Magdalena Ogórek na wylocie z TVP? 

Dodajmy, że na początku stycznia bieżącego roku Magdalena Ogórek rozstała się radiową Jedynką, w której przeprowadzała wywiady w popołudniowym paśmie. Z kolei, według informacji dwóch niezależnych źródeł z TVP, Ogórek ma być na liście dziennikarzy, którzy wkrótce zakończą swoją pracę w publicznej stacji. "Wkrótce z pracą w TVP żegna się Ida Nowakowska, Małgorzata Opczowska, Anna Popek, Tomasz Wolny, Jacek Łęski i Magdalena Ogórek. Oni za bardzo kojarzyli się ze starą władzą i Jackiem Kurskim czy Mateuszem Matyszkowiczem. Teraz czas na nowe rozdanie" - twierdzi źródło Plotka

Magdalena Ogórek tym razem przesadziła? Skandaliczne słowa o PO. 'Propaganda z rana'Magdalena Ogórek tym razem przesadziła? Skandaliczne słowa o PO. 'Propaganda z rana' fot. Kapif

Więcej o:
Copyright © Agora SA