Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek

Polska historyczka, prezenterka telewizyjna, doktor nauk humanistycznych, była kandydatka na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Przez jakiś czas prezenterka programu "Atlas Świata" emitowanego przez stację TVN 24 Biznes i Świat. Wystąpiła epizodycznie w kilku polskich serialach.

Data urodzenia: 23 lutego 1979 r.
Miejsce urodzenia: Rybnik
Facebook: Facebook.com/2MagdalenaOgorek
Rodzina: mąż Piotr Mochnaczewski, córka Magda

Magdalena Ogórek: życiorys

Magdalena Ogórek przyszła na świat 23 lutego 1979 roku w Rybniku. Jest absolwentką II. Liceum Ogólnokształcącego w rodzinnym mieście. Następnie skończyła studia magisterskie na kierunku "historia" na Uniwersytecie Opolskim (2002). W 2005 roku została absolwentką studiów tematycznych w European Institute od Public Administration w Maastricht. W 2009 roku zdobyła tytuł doktora na Uniwersytecie Opolskim, następnie zostając nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Cła i Logistyki w Warszawie.

Magdalena Ogórek: kariera

Magdalena Ogórek swoją karierę polityczną zaczęła od odbycia kilkutygodniowych stażów w Biurze Integracji Europejskiej w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz w Kancelarii Premiera. W 2004 roku zaczęła pracę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2008 roku była pracownikiem klubu poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Współpracowała między innymi z Grzegorzem Napieralskim i była członkinią jego sztabu wyborczego podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku. Przez dwa lata (2012-2014) współpracowała z Narodowym Bankiem Polskim.
W 2014 roku program "Atlas Świata" w TVN 24 Biznes i Świat. Wystąpiła tez epizodycznie w filmach i serialach, m.in. "Lokatorzy" (2002), "Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2001), "Na dobre i na złe" (2002).
W 2015 roku została kandydatem na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zajmując piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydencki.

Magdalena Ogórek: życie prywatne

Magdalena Ogórek wyszła za mąż za byłego posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotra Mochnaczewskiego. Ma z nim córkę Magdalenę (ur. 2005 r.).

Zobacz także:

Leszek Miller - Bartosz Węglarczyk - Andrzej Duda

Magdalena Ogórek

Więcej o:

Magdalena Ogórek

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.