Schreiber staje w obronie Agaty Dudy. Dostało się Komorowskiej i Wałęsie [PLOTEK EXCLUSIVE]

Marianna Schreiber w rozmowie z Plotkiem postanowiła stanąć w obronie Agaty Dudy, która raczej nie udziela się medialnie. Aktywistka przy okazji nawiązała do pełnienia obowiązków pierwszej damy przez Annę Komorowską i Danutę Wałęsę. Jest zdania, że obie żyły w cieniu swoich mężów.

Katarzyna Kasia ze "Szkła kontaktowego" w rozmowie z dziennikarzem Plotka Bartoszem Pańczykiem ujawniła, że wielokrotnie zapraszała na wywiad obecnie urzędującą pierwszą damą. Niestety nieustannie spotyka się z odmową żony Andrzeja Dudy. Przy okazji zdradziła, jakie pytania zadałaby pierwszej damie. "Prosiliśmy o głos panią prezydentową. Czy to w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, czy innych spraw kobiet, parytetów, edukacji" - mówiła dziennikarka. Agata Duda pozostaje jednak nieugięta. O jej postawę zapytaliśmy Mariannę Schreiber. Żona ministra PiS przyznała, że wcale się nie dziwi pierwszej damie. Przy okazji uderzyła w prezydentowe z ubiegłych lat. 

Zobacz wideo Jakie poglądy ma Marianna Schreiber? "Musimy się przestać szufladkować"

Schreiber broni Agatę Dudę. Twierdzi, że byłe pierwsze damy żyły w cieniu mężów 

Marianna Schreiber chętnie porusza ważne społecznie i politycznie tematy. Od początku medialnej kariery stanowczo wyraża swoje poglądy, które zmienia regularnie, choć określa mianem ich ewoluowania wraz ze zdobywaniem nowych doświadczeń. Tak było w przypadku, gdy ze zwolenniczki łatwego dostępu do pigułek "dzień po" stała się ich przeciwniczką. Influencerka publicznie okazywała już wsparcie Agacie Dudzie, chociażby publikując na InstaStories jej zdjęcie z publicznego wystąpienia. Wówczas pozytywnie skomentowała nową fryzurę pierwszej damy. Tym razem postanowiła stanąć w jej obronie. Zapytaliśmy ją, czy uważa, że Agata Duda zapisze się w historii jako jedna z najbardziej milczących żon głowy państwa. Przy okazji Schreiber postanowiła wyjaśnić, dlaczego jej zdaniem żona Andrzeja Dudy konsekwentnie odmawia wywiadu dla stacji TVN24. 

Wcale nie dziwię się odmowie pani Agaty Dudy wywiadu dla stacji, która niejednokrotnie ją "atakowała" poprzez wypowiedzi swoich gości bądź samych dziennikarzy. Ja bym zachowała się dokładnie tak samo, niezależnie od tego, jaka stacja by to nie była. Do tej pory nie udzielam wywiadów dziennikarzom (tym z czołowych gazet), którzy traktowali mnie w sposób poniżający i medialnie nieprofesjonalny.
Natomiast określanie pani prezydentowej jako milczącej jest dla mnie dość śmieszne, bo może nie wyglądam tak staro, ale swoje lata już mam, więc pamiętam czasy nie tylko pani Komorowskiej, która była w zupełnym cieniu swojego męża, ale również pani prezydentowej Wałęsy - zaczęła żona polityka PiS.

Marianna Schreiber o nowej fryzurze Agaty DudyMarianna Schreiber o nowej fryzurze Agaty Dudy Instagram.com/mariannaschreiber

Agata Duda nie chce wypowiadać się dla konkurencyjnej dla TVP telewizji nawet jeśli temat dotyczyć ma kwestii edukacyjnych, bliskich sercu żony prezydenta (z zawodu jest nauczycielką). Schreiber jednak widzi tę kwestię inaczej. "Angażowała się w działania poświęcone sprawom edukacji, dzieci i młodzieży, towarzyszyła też prezydentowi podczas wizyt w kraju i za granicą. Nie trzeba specjalnie się starać, by to zauważyć. (...) Nie można przecież oczekiwać, że pani prezydentowa będzie miała zbieżne zdanie dotyczące aborcji chociażby z panią Martą Lempart" - dodała. Myślicie, że Agata Duda będzie jej wdzięczna? Więcej zdjęć pierwszej damy i żony ministra PiS znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.