Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda to kobieta, którą od roku znają wszyscy Polacy. Pierwsza dama, małżonka Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, matka dziewiętnastoletniej Kingi Dudy, oraz - od momentu wyborów - ikona stylu i elegancji.Imię i nazwisko: Agata Kornhauser-Duda
Data urodzenia: 2 kwietnia 1972
Miejsce urodzenia: Kraków
Mąż: Prezydent Andrzej Duda
Dzieci: Kinga Duda
Zawód: nauczycielka
Twister: twitter.com/agatadudanews

Agata Duda - biografia

Agata Duda urodziła się w 1972 roku w Krakowie. Jest córką poety, krytyka literackiego i autora książek dla dzieci, Juliana Kornhausera oraz starszą siostrą Jakuba Kornhausera, tłumacza, literaturoznawcy. W 1991 roku Agata Duda ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W 1994 roku poślubiła Andrzeja Dudę, a rok później urodziła córkę Kingę Dudę. W 1997 roku została absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała filologię germańską. Po ukończeniu studiów Agata Duda pracowała w prywatnej firmie, a w 1998 roku została nauczycielką niemieckiego w tzw. Sobieskim - jednej z najbardziej prestiżowych szkół średnich w Krakowie. W szkole tej pracowała do roku 2014/2015.

Agata Duda jako pierwsza dama Polski

Podczas kampanii prezydenckiej Agata Duda bardzo często towarzyszyła mężowi w spotkaniach, przemówieniach oraz pokazach. Media od razu uchwyciły bardzo dobry styl oraz elegancję przyszłej Pani Prezydentowej. Obecność Agaty Dudy oraz córki pary prezydenckiej podczas kampanii, bardzo ociepliły wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy. 6 sierpnia 2015 roku Agata Duda została oficjalnie pierwszą damą polski. Jest bardzo aktywna w swojej roli - zawsze towarzyszy mężowi podczas oficjalnych spotkań międzynarodowych, na których nieustannie wyróżnia się klasą i elegancją. Na Facebooku powstał funpage modowy Agaty Dudy, który ma kilkadziesiąt tysięcy polubień. Na co dzień pierwsza dama sama uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, które często patronuje oraz na których wygłasza przemówienia.

agata duda

Więcej o:

agata duda

Wypowiedzi na forum o:

agata duda

 • Agata Duda kontuzjowana.

  "Kontuzja Agaty Dudy. Prezydent: Bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków ." Jakby kogoś zastanawiało co to za obowiązki ma Agata Duda "Agata Duda miała wziąć w piątek udział w spotkaniu ze strażakami w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie). Pierwsza dama jednak się tam nie

 • Agata Duda prezentuje swój gabinet

  Na Instagramie Agaty Dudy pojawiło się nowe zdjęcie. Pierwsza dama pozuje przy biurku, prezentując Polakom swój gabinet.. Wytłumaczcie mi proszę, po co Agacie Dudzie gabinet? Na biureczku puściutko.

 • Czy Agata Duda..

  ...wstydzi sie poczynan swojego męża?:-):-):-) Prof. Godzic twierdził, że Agata Duda nie jest widoczna w mediach i nie angażuje się wszystkie zwyczajowe działania pierwszych dam. I dodaje, że ?tam musi się dziać coś niedobrego". Przypomina, że przez cały okres kampanii Agata Duda stała przy mężu.

 • 3 lata działalności Agaty Dudy

  3 lata działalności Agaty Dudy. Ocena w trzech slowach: "To jakiś żart". -- Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!

 • Agata Duda

  polityczny Andrzeja Dudy patrzył wtedy na Agatę Dudę z jakimś uznaniem. Gdy na konwencji wyborczej rzuciła: "Z całym szacunkiem panie prezesie, ja się pana nie boję", śmiało się pół Polski. Była swobodna, biła od niej jakaś siła, inna niż od Anny Komorowskiej. I kompletnie inna niż dziś, po czterech

 • Agata Duda wyraziła jasno swoje zdanie...

  Długo czekaliśmy aż czas nadszedł,że naprawdę pokazała to co mówiła..że nie boii się Kaczyńskiego

 • Agata Duda popiera KOD z Nowego Jorku i całuski im

  ..Agata Duda solidaryzując się z demonstrantami całuski posyła KODziarzom z Nowego Jorku , czy ciche dni będą w tym małżeństwie za te solidarnościowe całuski ?

 • Opera odrzuconych - rozmowa z Agatą Dudą-Gracz

  Teatr Agaty Dudy-Gracz godny jest najwiekszych scen... nie moge sie doczekac na jej nowa, operowa produkcje!!!

 • Przed(s)stawienie Agaty Dudy-Gracz w T.Studio

  spektakl Agaty Dudy-Gracz w warszawskim Teatrze Studio...widział ktoś?jak wrażenia?

 • Agata Duda superstar; czyli o schizofrenii portalu

  Na męża obsesyjnie ujadają i manipulują jego fotkami w dziale politycznym. Natomiast w dzialach kobiecko-plotkarskich aż popuszczają w stringi z radości z Pani Agaty. Ot, talmudyczna mentalność: