Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda to kobieta, którą od roku znają wszyscy Polacy. Pierwsza dama, małżonka Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, matka dziewiętnastoletniej Kingi Dudy, oraz - od momentu wyborów - ikona stylu i elegancji.Imię i nazwisko: Agata Kornhauser-Duda
Data urodzenia: 2 kwietnia 1972
Miejsce urodzenia: Kraków
Mąż: Prezydent Andrzej Duda
Dzieci: Kinga Duda
Zawód: nauczycielka
Twister: twitter.com/agatadudanews

Agata Duda - biografia

Agata Duda urodziła się w 1972 roku w Krakowie. Jest córką poety, krytyka literackiego i autora książek dla dzieci, Juliana Kornhausera oraz starszą siostrą Jakuba Kornhausera, tłumacza, literaturoznawcy. W 1991 roku Agata Duda ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W 1994 roku poślubiła Andrzeja Dudę, a rok później urodziła córkę Kingę Dudę. W 1997 roku została absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała filologię germańską. Po ukończeniu studiów Agata Duda pracowała w prywatnej firmie, a w 1998 roku została nauczycielką niemieckiego w tzw. Sobieskim - jednej z najbardziej prestiżowych szkół średnich w Krakowie. W szkole tej pracowała do roku 2014/2015.

Agata Duda jako pierwsza dama Polski

Podczas kampanii prezydenckiej Agata Duda bardzo często towarzyszyła mężowi w spotkaniach, przemówieniach oraz pokazach. Media od razu uchwyciły bardzo dobry styl oraz elegancję przyszłej Pani Prezydentowej. Obecność Agaty Dudy oraz córki pary prezydenckiej podczas kampanii, bardzo ociepliły wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy. 6 sierpnia 2015 roku Agata Duda została oficjalnie pierwszą damą polski. Jest bardzo aktywna w swojej roli - zawsze towarzyszy mężowi podczas oficjalnych spotkań międzynarodowych, na których nieustannie wyróżnia się klasą i elegancją. Na Facebooku powstał funpage modowy Agaty Dudy, który ma kilkadziesiąt tysięcy polubień. Na co dzień pierwsza dama sama uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, które często patronuje oraz na których wygłasza przemówienia.

agata duda

Więcej o:

agata duda