Była Agnieszką Szulim, nie przypominała siebie, miała 30 lat i prowadziła jubileusz "Plebanii". TVP pokazuje nagranie

A to ci gratka dla fanów Agnieszki Woźniak-Starak. W sieci pojawił się cały odcinek specjalny "Plebanii" z udziałem prezenterki, która za czasów pracy w TVP, odpytała głównych bohaterów serialu.

Gdy Agnieszka Woźniak-Starak nosiła nazwisko Szulim i pracowała w Telewizji Polskiej, miała przyjemność prowadzić jubileusz z okazji 1000 odcinka popularnej niegdyś "Plebanii". Rozmowy prezenterki, która później przeszła wielką metamorfozę, z obsadą serialu o księżach z Tulczyna, znalazły się kilka dni temu w odświeżonej cyfrowo wersji na platformie streamingowej TVP. Wcześniej nie można było ich zobaczyć w sieci. To prawdziwy rarytas, bo dotychczas w internecie ze świecą można było szukać materiałów archiwalnych z Agnieszką z czasów jej pracy u publicznego nadawcy, zanim została żoną Piotra Woźniaka-Staraka i gwiazdą TVN.

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak przenosi się do internetu: Mam poczucie, że trzeba dzisiaj być w internecie

Matuszak opowiadał Agnieszce Woźniak-Starak o żonie, z którą niedługo później się rozwiódł dla koleżanki z planu "Plebanii"

W specjalnym odcinku "Plebanii" z 2008 roku, Agnieszka Woźniak-Starak przeprowadzała wywiady w serialowej gospodzie panny Krystyny (Bernardetta Machała-Krzemińska). Prezenterka miała okazję rozmawiać z Katarzyną Łaniewską (babcia Józia), Włodzimierzem Matuszakiem (ksiądz Antoni) i Dariuszem Kowalskim (Janusz Tracz). Miała wtedy 30 lat. Chciała m.in. wiedzieć czy granie idealnego księdza to ciężar odpowiedzialności przed widzami oraz jaką gospodynią jest Łaniewska.

Zapytała też Matuszaka o nową wówczas nieruchomość. "Żona mieszka w Niemczech i z tego powodu m.in. podejrzewam kupił pan ziemię pod Szczecinem, gdzie trzyma pan konie, bo jest pan koniarzem" - powiedziała prezenterka i dopytała czy z żoną widują się właśnie tam. "Żona ma 800 kilometrów (do Szczecina - przyp.red), ja mam 600. Tam się spotykamy i tam spędzamy wakacje co roku" - odpowiedział aktor o życiu na dwa domy. Jakiś czas później małżonkowie się rozwiedli, a aktor związał się z koleżanką z planu - Karoliną Nolbrzak.

Włodzimierz Matuszak i Agnieszka Woźniak-Starak na planie 'Plebanii'Włodzimierz Matuszak i Agnieszka Woźniak-Starak na planie 'Plebanii' Fot. screen 'Jubileusz Plebanii' TVP VOD

Przypomnijmy, że serial "Plebania" emitowany był na TVP1 od 5 października 2000 roku do 27 stycznia 2012 roku. Doczekał się 1829 odcinków. Produkcja poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców wsi niedaleko Lublina. Od niedawna wszystkie odcinki serialu - podobnie jak ten specjalny z rozmowami Agnieszki Woźniak-Starak - można obejrzeć na TVP VOD. W produkcji zagrali tacy aktorzy jak m.in. Stanisław Górka, Agnieszka Włodarczyk, Joanna Trzepiecińska, Ewa Kuryło, Krystyna Tkacz i Bożena Dykiel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.